Wpis z mikrobloga

Hej,

przymierzam się do zakupu pierwszego drona. Wyłącznie dla celów rekreacyjnych i spełnienia chłopięcych zachcianek. Latanie raczej poza miastem.

Wstępnie budżet określiłem na 2000 zł i stąd wytypowałem Sparka i Phantoma 3. Gdy już postawiłem na Sparka to doczytałem, że w sumie lepiej to wziąć w pakiecie Combo (z dodatkowymi akumulatorami i akcesoriami) i cena urosła do 2500-2700zł. No i teraz nie wiem czy Spark jest nadal dobrym wyborem, czy może skoro już pogodziłem się z takim wydatkiem to może lepiej jeszcze coś dołożyć i wziąć coś innego? Choć wolałbym już wiele nie dokładać, bo może i by mnie było stać, ale rozsądek (i żona, która jeszcze nic nie wie) mówią NIE ;-) Tym bardziej, że rozważam jeszcze dołożenie DJI Care.

No i kolejne pytanie - gdzie najlepiej kupić? Słyszałem że mirek @DRONIQ (sorry, że wołam) ogarnia różne sprzęty, choć na jego stronie nie widzę żadnego sklepu.

#drony #dji #spark
  • 17
@wujtom Spark może być jeśli masz w planach tylko rekreacyjne latanie. Dodatkowo to dużo mniejszy gabaryt niż phantom więc możesz go spakowac wszędzie że sobą. Trzeba wziąć tylko poprawkę na mniejszy zasięg. Dodatkowy akumulator i tak Ci się przyda bo jak się wkręci to i tak go dokupisz, a głupio tak kończyć zabawę po 15 minutach (no dobra czasami nie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)) Jeśli jakość, czas lotu
Wstępnie budżet określiłem na 2000 zł i stąd wytypowałem Sparka i Phantoma 3


@wujtom: tu oczywiście tylko Spark bo P3 pewnie masz na myśli w wersji Standard.
Combo w przypadku sparka to konieczność tak jak mówisz, głównie przez kontroler.

Podstawowe pytanie, czy koniecznie chcesz kupić w Polsce? Combo z chin jest poniżej 2000, a z drugiej strony jak rozważasz wydać 2700 to i mavica ściągniesz w bardzo podobnym budżecie
@DRONIQ
Latanie tylko rekreacyjnie... Taki stary chłopiec ze mnie i w zasadzie boję się, że mi szybko spowszednieje i po jakimś czasie rzucę w kąt. Oby to nie nastąpiło, ale na wszelki wypadek pilnuję się z budżetem. Kwestia gabarytów również za Sparkiem przemawia, choć kluczowa nie jest.

@Wu70
Tak, pisząc o P3 miałem na myśli wersję standard, ale już po wstępnej lekturze doszedłem do wniosku, że Spark to lepsza (dla mnie) opcja.
@wujtom: jasne rozumiem, ale w kwestii DJI Care nie ma znaczenia skąd kupisz a załatwiasz to i tak bezpośrednio z DJI. Nie śledzę też aktualnych cen sparka ale nie sądzę, żeby było drożej, moje zamówienie z listopada 2017 wyszło 1850zł za pełną wersję Combo (546$ -38$ jakiś cashback), więc warto pomyśleć, aczkolwiek jeśli wolisz w kraju to poszukaj sensownej oferty i tyle, bo kwestia spark vs p3standard jak dla mnie jest
@Wu70: A z Chin to gdzie najlepiej szukać? Jakieś sprawdzone źródła? Nie chciałbym się naciąć na podróbę, że nie wspomnę o kompletnym umoczeniu kasy. Wprawdzie kupowałem elektronikę z Chin, ale było to ze strony producenta (OnePlus), więc wielkiego ryzyka tu nie było.
@wujtom @susuke15 : Spark będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Przy Phantomie 3 masz 2x droższy akumulator, a przede wszystkim jest większy i więcej będziesz musiał myśleć nad lataniem w danym miejscu a Sparkiem masz dużo łątwiej wg prawa lotniczego ( ͡° ͜ʖ ͡°). Dziś wychodzi ode mnie właśnie dron Spark dla kolejnego Mirka. Jeśli chodzi o sparka lub innego sprzętu DJI kupionego w chinach to w Polsce