Wpis z mikrobloga

@cyberpunkbtc podrzucił tu dzisiaj trochę długi, ale za to bardzo dobry artykuł na temat skalowalności Ethereum i ogólnie blockchainów. Przyznać się, kto przeczytał od początku do końca? Zawartość jest niezła, niezależnie od tego czy się zgadzasz czy nie z tymi wnioskami, dlatego polecam każdemu to przeczytać z uwagą. W razie czego podrzucam jeszcze raz oryginalny link:

https://hackernoon.com/the-ethereum-blockchain-size-has-exceeded-1tb-and-yes-its-an-issue-2b650b5f4f62

Jeśli czujesz, że nie dasz rady, to przeczytaj chociaż jego omówienie po polsku (z FXMaga):

https://www.fxmag.pl/artykul/dlaczego-wielkosc-bloku-ethereum-jest-problemem

Po przeczytaniu można się dalej spierać i kłócić kto będzie miał rację, ale ostatecznie dopiero czas pokaże, która koncepcja przetrwa a która się posypie. Polecam natomiast nie ignorować tych problemów technicznych kryptowalut. Zwłaszcza jeśli inwestujesz długoterminowo w dany projekt powinieneś przynajmniej wyrobić sobie własną opinię na ten temat i spróbować oszacować co się stanie za rok, dwa, pięć i dziesięć z projektami opartymi o znane już przecież dziś założenia.

#bitcoin #kryptowaluty #ethereum
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawlo74: Sprawdź. Podobne lub nieco wyższe, ale parametry o wiele lepsze. Np.

ASUS Tinker Board (60 dolarów)

ASUS jest jednym z największych producentów komputerów na świecie. Nie ma się więc co dziwić, że firma chciała rozszerzyć swoje wpływy na komputery dla hobbystów. Udało im się doskonale wejść na rynek, oferując bardzo potężny komputer jednopłytkowy Tinker Board.

Najnowsza wersja Tinker Boarda zawiera czterordzeniowy procesor od RockChipa, który taktowany jest zegarem 1,8 GHz. W komputerze zintegrowano aż 2 GB pamięci RAM, wyraźnie więcej niż w większości maszyn na tej liście. W pakiecie dostajemy jeszcze standardowy zestaw Ethernet/Wi-Fi/Bluetooth, złącze karty microSD i cztery posty USB 2.0.

Komputer dostarczany jest z preinstalowanym systemem TinkerOS - otwartą platformą zbudowaną na podstawie
  • Odpowiedz
@cyberpunkbtc: świetnie prawo Moora jedyną naszą nadzieją ale nawet ono musi uderzyć kiedyś w ścianę. Niegdyś bardzo podobał mi się projekt pełnego węzła na malince w pełni niezależny na bateriach słonecznych. Takie węzły składał i sprzedawał Chris Ellis głównie do Afryki.
  • Odpowiedz
No wiesz. Na malince nody działają dobrze i będą działały. Jedynie narzekasz na długi czas synchronizacji


@cyberpunkbtc: tak czas odstrasza ludzi ale póki działa nie ma paniki. Kto wie o co chodzi ten poczeka nawet miesiąc czy dwa.
  • Odpowiedz