Wpis z mikrobloga

Kurła banki, PEKAO SA w szczególności, mam nadzieję że was #bitcoin albo inne #kryptowaluty wyprą z interesu!.

1. Dostałem 2 przelewy SWIFT we frankach typu "wszystkie koszty pokrywa wysyłający". W każdym przelewie dostaję 25 CHF mniej. Dzwonię na infolinię pytam jaki wuj, każą iść do odziału.
2. Zlecam przelew SEPA w EUR (przy przelewach SEPA banki nie mogą pobierać opłat od odbiorcy). Później patrzę na zlecenie, o qwa #!$%@?ły mi się numery kont (zamiast nr do konta EUR podałem do konta w CHF). Gula mi skacze myślę sobie pewno będę ze 100 zł w plecy za przewalutowanie.
3. Przychodzi przelew patrzę 213 CHF (~800 PLN) mniej! Ja nie wiem po jakim oni kursie to obliczają.

Czuję się wydymany na 1000 PLN, idę do odziału w mojej koszulce bitcoinca tracić czas i pisać reklamację. Aż żałuję że jednak nie zamówiłem sobie tego T-Shirta:
Pobierz
źródło: comment_rzYW5y8O3ruQUeDGzoUHcJEWcNt6upyB.jpg
  • 12
@rosiv:
1. Widocznie nadawca nie wysłał jako OUR, tylko BEN/SHA.
2. Oczywiście, że mogą. Skąd pomysł, że przelewy SEPA są darmowe? Poza tym skoro wysłałeś na konto w CHF to poszedł jako SWIFT. Czyli to ty się pomyliłeś, a mimo to bank jest winny?
3. Jak wyżej - podwójne przewalutowanie.

Sam korzystam z przelewów walutowych i jakoś nigdy mi się nie zdarzyła taka sytuacja. Wystarczy sprawdzać co i gdzie się wysyła.
@rosiv: Wypłacałem w Polsce z bankomatu 2k PLN kartą z zagranicznego banku. 200 zł za przewalutowania i opłaty. Najlepiej przelewać mi euro na konto w polskim banku poprzez https://transferwise.com/ Przelewałem 1050 euro a w Polskim banku miałem 4370 PLN to tylko 128 PLN opłaty za przewalutowanie i transfer.
@WezniePrzestrzeleCiKolano: Bo wiem, że został wysłany jako OUR ;) I nie został wysłany jako SWIFT tylko jako SEPA, nawet pisze to na odbiorze. Zakładam, że transfer najpierw leci do banku, a później bank rozdziela na poszczególne subkonta.
@plaisant: Dzięki za info. Tyle, że ja powinienem otrzymać dokładnie tyle w EUR ile zostało do mnie wysłane 1:1 (o ile bym się nie jebnął). Później to bym sobie na cinkciarzu wymienił.

@WezniePrzestrzeleCiKolano: Wiem, że to ja #!$%@?łem no ale #!$%@? 800 PLN za przewalutowanie?
@rosiv: Tak, bank sfałszował dane dotyczące operacji w międzynarodowym systemie bankowym, żeby ci ukraść 70 złotych.

800 zł to może być w większości kwota za zwrot/obsługę niezrealizowanej dyspozycji. Dla pocieszenia powiem, że jak masz duże obroty to bank cofnie taką opłatę. Tylko nie z bulwersem, bo pieniactwem nic nie ugrasz, gdyż wszystkie koszty, które poniosłeś na pewno wynikają z TOiP i kursów banku. Przyznaj się do błędu i może zwrócą kasę.
@WezniePrzestrzeleCiKolano: Toż nie szukam teorii spiskowych. Kwota wynika tylko i wyłącznie z różnic kursowych (sprzedaż przez bank EUR i skup CHF po ich cenach).

Przyznaj się do błędu i może zwrócą kasę.


Chyba nigdy nie byłeś w oddziale #pekao ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tam wieje komuną i robią ci łaskę na każdym kroku. Właśnie od nich wróciłem, grzecznie powiedziałem, że to moja wina i czy da się
@rosiv: Ten bank w sumie nadaje sie tylko do wyjazdow zagranicznych i korzystania z ich karty. Jeden z niewielu bankow gdzie mozna miec konwersje bez zadnych bandyckich prowizji za przewalutowanie. U nich przewalutowanie idzie bezposrednio po kursie MC/Visa i bardzo malo rozni sie wzgledem kantorow. Tylko dlatego trzymam u nich konto.
@rosiv: W #pekao nie radzę w ogóle bawić się w przelewy międzynarodowe () zdarzyło mi się wysyłać przelew do Chin, do tej pory nie doszedł (σ ͜ʖσ) już pomijam fakt, że znajomi wysyłali bezpośrednio przelewy w yuanach (RMB) i dochodziły w 3 dni do adresata, podczas gdy w pekao powiedzieli mi że osoba fizyczna nie może wysyłać bezpośrednio yuanów