Wpis z mikrobloga

Mirki poratujcie radą

Mamy z niebieskim konflikt z pania listonosz. Ostatnio pani z czystej złośliwości zostawiła niezarejestrowana paczkę z moimi danymi na skrzynce na listy do której każdy miał dostęp. Oczywiście oboje byliśmy w tym czasie w domu.
Czy jest to naruszenie rodo?
Jesli tak to gdzie ewentualnie to zgłaszać najlepiej?
Pani kierownik poczty polskiej ignoruje skargi pisane (były już ze 3).

#kiciochpyta #rodo #pocztapolska
  • 18
@Solitary_Man @Acrivec
Zostawiła na skrzynce, którą jest na dworze. Każdy z osiedla widział i mógł zabrac.
Nie zostawiła awiza, tak jak jest "przesyłka nierejestrowana, której kształt lub wymiar nie pozwalają na włożenie do skrzynki oddawczej"
@inlog: Fakt. Zgłoszenie sprzedawcy też nic nie da, bo pewnie powie, że ryzyko brania takiej paczki.

To mam inny pomysł, bardziej klasyczny...
@Dexitaxa: zamów coś paczką rejestrowaną, jak przyjdzie to nie otwieraj, jak wypisze awizo... to wyjdź i jej wpi**dol, a policji powiedz, że przecież Cię nie było, bo masz awizo. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@fiszifiszi
@inlog
@Slothowy
Pani ewidentnie robi wszystko złośliwie po złożeniu skargi za wyzwiska.
Zadzwoniła do mojego faceta i poprosiła o otwarcie bramy co też uczynił i zapytał czy może ma coś dla nas, żeby w razie czego wyjść do niej ( często przychodzą do niego przesyłki polecone). Pani zwyzywala go od zboczenców i cebuli. Tak to jest jak metoo wejdzie zbyt mocno (°°
@Slothowy: Akurat ze sprzedawcą coś ugrasz, szczególnie jak masz ochronę PayPal czy ochronę kupujących jak na AliExpress. Pytanie tylko dlaczego sprzedawca ma oddawać kasę skoro wysłał zgodnie z zamówieniem i listonosz zawalił. Trochę to nie w porządku.
@inlog: No właśnie nie do końca, bo większość sprzedawców, którzy dopuszczają nierejestrowane paczki, zastrzega, że nie odpowiadają jeśli nie dotrze. Więc i on by to olał. Faktycznie w przypadku nierejestrowanej nie da się nic ugrać.

@Dexitaxa: Minus jest taki, że listonosz = funkcjonariusz publiczny i jest chroniona troszkę bardziej niż zwykli śmiertelnicy. Ciężko będzie zrobić cokolwiek więcej, niż składać skargi. Jeśli jej przełożony nie reaguje, to na niego skargę jeszcze
@Dexitaxa: Ja bym nie odpuścił ale podszedł z innej strony. Reklamacje na poczcie wiele nie pomogą ale Poczta Polska jest operatorem pocztowych usług powszechnych tu masz regulamin:
http://bip.poczta-polska.pl/bez-kategorii/regulamin-swiadczenia-powszechnych-uslug-pocztowych/
a tam jak byk na stronie 14 "Przesyłka nierejestrowana – jeśli nie jest nadana na poste restante – doręczana jest poprzez wrzucenie jej do oddawczej skrzynki pocztowej." i generalnie szereg innych wymagań w stosunku do PP jako operatora powszechnego. Ponieważ powszechne usługi pocztowe
@Slothowy: Z Ali czy eBay miałem kilka razy zagubione (nie wysłane?) przesyłki nierejestrowane i zawsze dostawałem zwrot. No ale np. z takiego Allegro to bym rzeczywiście nie liczył na ochronę kupujących.