Wpis z mikrobloga

#psychologia #psychika #psychiatria #leki #medycyna

Do osob ktore leczyly sie u psychiatry: Czy po stosowaniu przez jakis czas i terapii wszystko sie u Was ulozylo?
Czy jestescie w stanie powiedziec, ze juz wasze zycie zaczelo sie ukladac jak powinno, a tamta choroba psychiczna juz minela?
Czy po lekach zauwazyliscie negatywne skutki lub ktos wam powiedzial, ze sie zmieniliscie? Glownie chodzi o leki uspokajajace.

Wiekszosc osob jakie znam, ktore mialy problemy i braly farmakologie zdziwaczaly. Teraz sam stoje przed wyborem.
Psycholog powiedziala, ze bez lekow prawdopodobnie terapia nie bedzie mozliwa albo bedzie bardzo ciezka.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomekk92: Wiesz to zależy już od leku. Generalnie coraz to nowsze generacje leków są coraz lepsze, oraz też jest tak, że jeden lek będzie na Ciebie działał, a drugi już nie. Trzeba na początku dobrać dobry. Ja biorę bardzo małe dawki i normalnie żyję, pracuję. Jak chcesz wiedzieć więcej to możesz pisać na priv, bądź tutaj.
  • Odpowiedz
@tomekk92: Kiedyś brałem, ale teraz unikam. Z początku pomogły, później pojawiły się problemy z odczuwaniem emocji, które z czasem się nasiliły i stały się większym problemem niż pierwotne zaburzenie. Co ciekawe, trwało to jeszcze długo po zakończeniu leczenia, dopiero po roku wróciło do normy. Summa summarum uznałem je za zbyt ryzykowne dla siebie i zrezygnowałem

Oczywiście efekt odbicia miałem, przez pewien czas było ciężko. Jednak z perspektywy czasu oceniam, że
  • Odpowiedz
@tomekk92 mojej choroby nie da się wyleczyć, więc ciężko mi powiedzieć. Dwubiegunówka here.

Jest kilka pewnych rzeczy:

1) jeśli potrzebujesz specjalisty, to znaczy, że coś się dzieje, a jeżeli on stwierdza, że potrzebujesz leków, to się go słuchasz.
2) ludzie mogą źle reagować na leki bo: biorą je nieregularnie, zapominają brać, odstawiają na pałę, piją do tego alkohol, prowadzą nieregularny tryb życia. Na moje uderzenia choroby wpływa NIEWYSPANIE, więc proszę, nie uzależniaj swojego zdrowia od tego jak zupełnie inni ludzie reagują na zupełnie inne substancje w zupełnie innych okolicznościach
  • Odpowiedz