Wpis z mikrobloga

@stanley___: fajnie wychodzi też taka a'la żelka owocowa, blendujesz truskawki czy inne owoce, osobno rozrabiasz galaretkę w szklance wody i zalewasz zblendowane truskawki i do lodówki. Bardzo omnomnom. ʕʔ
@stanley___: ja ostatnio wrzuciłam to na wierzch ciasta zamiast klasycznie rozłożyć truskawki i zalać galaretką, dało ciekawy efekt i każdy zwrócił na to uwagę. :) Myślę, że tłuczek do ziemniaków mógłby dać radę zamiast blendera, ewentualnie możesz trochę się pomęczyć zwykłym widelcem, na mniejszą porcję powinno być spoko. No i jest to też dobry sposób na trochę przeleżałe truskawki, które nie wytrzymają na surowo do rana, a tak to cyk, będzie
Pobierz Heheszkara - @stanley___: ja ostatnio wrzuciłam to na wierzch ciasta zamiast klasyczn...
źródło: comment_RGL1d70xePPpZbAgWrRR9CXN7D7FAsZW.jpg
@Heheszkara: Z widelcem raczej nie osiągnę zamierzonego efektu.

dobry sposób na trochę przeleżałe truskawki


Nie lubię przeleżałych truskawek. Choć byś je zblednowała 3 razy i dodała śmietane i cukier to wyczuje że nie są pierwszej świeżości :)

Ciasto wygląda apetycznie. Kiedyś jadałem ciasto podaj ze śmietany 36% a na wierzchu jakby galaretka z jabłek - chyba własnie zblendowane z dodatkiem żelatyny. Na spodzie jeśli się nie mylę biszkopt.

Chyba sporo czasu
@stanley___: z tymi przeleżałymi truskawkami to moje niefortunne stwierdzenie, bo to właśnie po to, żeby tego przeleżenia uniknąć, wiadomo, że zgniłków nie miksuję i nie zalewam galaretką. :D

A nie myślałeś o kupnie blendera? Nawet takiego za pisiont złoty? Ja mam jakiegoś starocia a nie wyobrażam sobie bez niego życia, teraz to tylko szejki truskawkowe i kawa na zimno, a poza tym to spokojnie zastępuje też mikser.

Kojarzę tego typu jabłka,
A nie myślałeś o kupnie blendera? Nawet takiego za pisiont złoty? Ja mam jakiegoś starocia a nie wyobrażam sobie bez niego życia, teraz to tylko szejki truskawkowe i kawa na zimno, a poza tym to spokojnie zastępuje też mikser.


Nie myślałem o blenderze bo nie był mi do niczego potrzebny. Gotuje tylko podstawowe, proste, szybkie do przygotowania dania a taka maszynka nie wiem do czego miałaby mi służyć. Deserów nie robię w