Wpis z mikrobloga

"Aby poznać rzecz, dziecko bierze ją i
rozbiera na części; tak samo postępuje ze zwierzęciem; z okrucieństwem odrywa skrzydła motylowi, aby go
poznać, aby wydrzeć mu tajemnicę. Samo okrucieństwo umotywowane jest czymś głębszym: pragnieniem
poznania tajemnicy rzeczy i życia."

#cytaty #filoziofia
  • 6
@JulieandCandy tak zdałem. Wiem o co chodzi w tym wywodzie, aczkolwiek jest on dla mnie trochę bezsensowny, ponieważ zakłada że dzieci nad wszystko stawiają możliwość poznania świata. Cały wywód jest głęboki i porusza problem(o ile jest to problem) tego, że człowiek żeby coś poznać jest zdolny do wszystkiego, ale do mnie nie przemawia.
@HAJPOLISZ: ja widziałem różne dzieci. A widziałeś jak dziecko zabija matkę? To są odstępstwa od reguły, margines społeczeństwa. Ale jednak takie sytuacje istnieją. W swoich poglądach zbyt emiprycznie oceniasz i patrzysz na jednostki.
@HAJPOLISZ: do tego mam ból dupy o Twoją ignorancję. Bo przecież nikt nie pisał o wyrywaniu łap psu. Chociaż kiedyś, na pewno wyglądało to inaczej. Wystarczy popatrzeć na to co robią dzieci w krajach trzeciego świata. I proszę Cię zielonko, patrz trochę głębiej.