Wpis z mikrobloga

@Comboman: Jak umowę zakończyliście rok temu to i rozliczenie powinno być w zeszłym roku. Zbyt mało danych żeby wyrokować jednak sezon grzewczy w zależności od temperatury zewnętrznej trwa do kwietnia/maja a rozliczenia przychodzą nawet we wrześniu/październiku.Okres rozliczeniowy =/= rok kalendarzowy więc nie wiem skąd 1-12.2017 o_O Zazwyczaj jest to wrzesień - maj/czerwiec*.

chodzi mi o faktycznie zużycie, samo rozliczenie jest oczywiście za 12 mc np 1.08-31.07 ( ͡° ͜ʖ
@puexam ok, rozumiem. To już trzeba by do umowy zajrzeć, bo może jest tam określony szczegółowo sposób rozliczenia mediów.

Ale pytanie o protokół przekazania mieszkania nadal jest zasadne ;)
@puexam
@staryhaliny
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol
@HaNzER1
@Wychwalany
@wojnar91
W umowię były spisane liczniki na początku tak jak i w protokole zdania mieszkania
Skoro rozliczenie jest za cały rok od 1.01 do 31.12 a rozwiązaliśmy umowę w połowie tego okresu to mógł pojawic się nowy lokator i zwiększyć zużycie. To dokument pokazujący zużycia i liczniki, osobiście prawie nie używałem ogrzewania- nie lubię gdy jest za gorąco w mieszkaniu
Pobierz Comboman - @puexam 
@staryhaliny 
@GlebakurfaRutkowski_Patrol 
@HaNzER1 
@Wychwalany ...
źródło: comment_cEr8zQuPzndAQDZ43fet0sZPRoJWdOIr.jpg
@Comboman chodziło mi bardziej o to czy umowa coś mówi o sposobie rozliczenia mediów.

Z tym zwiększeniem zużycia przez nowego lokatora masz rację - dlatego łatwo też podważyć proporcjonalne wyliczenie za okres twojego najmu, bo po prostu zaburzona jest średnia. Jeśli nie ma posrednich stanów licznika to nie wiem co właściciel zrobi. Patrząc na wysoką kwotę do sądu z tym raczej nie pójdzie. Napisałbym jakieś pismo podważające zasadność wyliczenia. Na pewno musisz
@Comboman: Skoro

W umowię były spisane liczniki na początku tak jak i w protokole zdania mieszkania

to w czym problem? Zsumuj ile zużyłeś, przemnóż to przez 0,910819, dodaj 180,75, dodaj 221,78, odejmij ile zapłaciłeś na c.o. (prawdopodobnie 971,88) i zobaczysz ile ci wyjdzie. Jak zużyłeś łącznie ok. 850 jednostek to jest OK i dopłacasz 200 zyla ;)

Pytanie dodatkowe, czy stan początkowy na 01.01.2017 był zero?
@Comboman: Wow, pierwszy raz w życiu widzę rozliczenie c.o. gdzie okres rozliczeniowy to rok kalendarzowy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie pozostaje nic innego jak rozliczenie samemu zgodnie z wskazaniami podzielników w protokole zdawczo-odbiorczym.