Wpis z mikrobloga

Dzisiejszej nocy, ok. godz. 00:18 w części Polski ( #trojmiasto #gdansk #gdynia #sopot #elblag #ostroleka oraz okolice #olsztyn ) będzie widoczny tranzyt ISS na tle Księżyca. Zjawisko stosunkowo rzadkie, a jeśli ktoś ma jakiś zoom na statywie, może pokusić się o nagranie. Wrzucam mapę na której widać pas, w którym zjawisko jest widoczne. Przerywana linia nie ma tu żadnego znaczenia (uprzedzając pytania). Dokładniejsze mapki dla swojej okolicy, można wygenerować na stronie internetowej: https://transit-finder.com

Podziękowania dla @namrab, wpis powstał w oparciu o jego post sprzed 3 dni.

#astronomia #astrofoto #astrofotografia #kosmos #eksploracjakomosu #iss #ksiezyc #ciekawostki
balrog84 - Dzisiejszej nocy, ok. godz. 00:18 w części Polski ( #trojmiasto #gdansk #g...

źródło: comment_FzYFZjLoaUwzdt5XRuI0cYNzn4Lu1eDv.jpg

Pobierz
  • 67
  • Odpowiedz
@balrog84: Pamiętam jak pierwszy raz ogarnąłem temat ISS i filmiki z Chrisem Hadfieldem na Youtube, potem odpaliłem sobie jakieś info w necie i livetracking ISS, o dziwo przelatywała właśnie nad Olsztynem, wtedy wybiegłem na balkon i pierwszy raz w życiu widziałem międzynarodową stację kosmiczną xD

Dzisiaj są warunki więc zawołaj panie jakieś pół godziny przed to pójdę jej zrobię fotkę na długim naświetlaniu :P
  • Odpowiedz
Kiedyś leżę #!$%@? jak szpadel na trawie i patrzę w górę. W oczy rzuciła mi się połykająca kropka na niebie. Ot, taka gwiazda. Myśle se, ze to samolot ale ten zazwyczaj mruga światłami i to na kolorowo. Myśle se wiec ze ufo ale ufo powinno #!$%@?ć i nie lecieć jednostajnie. Stwierdziłem ze mam to w dupie i zasnąłem. Po kilku latach mnie olśniło ze to stacja kosmiczna.
  • Odpowiedz
Wrzucam mapę na której widać pas, w którym zjawisko jest widoczne.


@balrog84: zjawisko będzie widoczne w całej Polsce i nie tylko... trochę przeinaczyłeś. stacja leci jakies 400km nad ziemią więc nawet w czechach i na bałtyku będzie można spokojnie obserwować.
  • Odpowiedz