Wpis z mikrobloga

@Mesiva: @Dolan: @gardan: To nie od czarów, tylko żeby elfy nie ukradły i nie zostawiły podemieńca. To się wywodzi jeszcze z mitologi celtyckiej. Do tej pory praktykowane w niektórych częściach irlandi z tego co wiem. Tak samo jak podkowy z żelaza miały odstraszać elfy. Jak w liceum pisałem o mitologi celtyckiej i nordyckiej to było coś takiego.

Jak ktoś nie zawiesił to się dzieci porzucało w
  • Odpowiedz
@Aiween
@Kynareth
@Mesiva Mamuna (prawdopodobnie mamuna pochodzi od mamić, co mogło oznaczać, że demon ten mamił i wabił swoje ofiary), znana także jako Dziwożona, jest dawnym kobiecym demonem Słowiańskim. Szkodziły głównie ciężarnym kobietom i położnicom poprzez porywanie niemowląt i podmienianie ich na swoje, często upośledzone bądź brzydkie dzieci. Z tego powodu rodzice uciekali się do różnych metod obrony swoich pociech przed dziwożonami. Między innymi wiązano dzieciom czerwone wstążeczki na
  • Odpowiedz
@snufkin34: W sumie to czerwona kokardka jest zakorzeniona w ludowej tradycji, dlatego szanuję bardziej niż jakieś komunie na kiju.
No i kisne z wypoku: uuuu... Twoja magia to zabobon a moje magiczne wafle z niedzieli to szanuj XD
  • Odpowiedz
@snufkin34 zrobiłeś bachora babie która wierzy w czary i nazywasz to sukcesem? Nawet mi cię nie zal XD


@Kynareth: to jest taki sam zwyczaj jak ubieranie czerwonej podwiązki na studniówce. O M G wszystkie dziewczyny wierzą w czary ! To na pewno ta ich #logika :D
  • Odpowiedz
To zdjęcie z dzisiaj? Prawie 30 stopni i trzymasz tego bachorka pod przykryciem? A co jak umrze?


@CamelCase: ja dzis mlodego tez przykrylam pieluszka. Co prawda jak spal - bo nie powinno sie spac bez przykrycia. A grubosc oczywiscie winna byc dostosowana do panujacej temperatury.
Moze dziecie ze zdjecia tez spalo? :)

@pokokoko1: @Aiween: @Mesiva: a te wszystkie czerwone nitki i kokardki w roli
  • Odpowiedz