Wpis z mikrobloga

#film #filmnawieczor

Polecicie jakiś film na wieczór?

Takie mi się podobały:
- Trochę sci-fi, trochę akcja na luzie: Intruz, Niezgodna/Zbuntowana/Wierna, Nowy początek
- Trochę sci-fi, trochę romantyczne: Wyspa, Pasażerowie, Czas na miłość

Takie zdecydowanie nie:
- Chore filmy (twórcy musieli być chorzy psychicznie, żeby wpaść na takie pomysły): Zaginiona dziewczyna, Ostra randka
  • 22
  • Odpowiedz
Armageddon


@fioletowoniebieskipasek: w miarę pasuje (chociaż wolałbym troszkę nowsze). Ale też kiedyś już oglądałem.

Przeznaczenie


@Decay: pasuje idealnie, tematyka zabawy z czasem nawet podobna do "Czas na miłość". Ale też już oglądałem.

Looper


@Decay: nie oglądałem, spróbuję :)

Oblivion


@makseo: Niepamięć. Dokładnie, pasuje do kategorii. Ale też już oglądałem.
  • Odpowiedz
Interstellar


@fioletowoniebieskipasek: obejrzałem, bo tak mówili, że fajny i w tym klimacie. Rzeczywiście niby pasuje (jest i sci-fi i zabawa czasem), ale funu mniej niż choćby z Marsjanina (który był oceniany dużo gorzej) - powolna akcja.
  • Odpowiedz
ghost in the shell


@Decay: nie objerzałem bo bałem się anime/mangi. Ale chyba muszę kiedyś spróbować i sam się przekonać, bo mówią, że dobry.

baby driver


@Decay: nie oglądałem. Ale właśnie o to mi chodzi, żeby przyjemnie się oglądało. A nie wylewać smutki, rwać włosy z głowy lub patrzeć na chorobę psychiczną i popierd*lenie bohaterów, nawet jak według znawców ma "duże walory artystyczne".
  • Odpowiedz
@hacerking: czyli jest chore.
W Cube ludzie jak się obudzili to byli zamknięci w ogromnej "kostce rubika". Musieli przechodzić rożne przejścia, żeby dojść do wyjścia. Na każdym przejściu były pułapki i ktoś umierał w wymyślny sposób (albo cięło go nożami, albo trujący gaz, albo kolce, albo cholera wie co, uaktywniało się na dotyk, światło, ruch lub głos - ot takie niespodzianki). W końcu obrali taktykę, że wybierali jedną osobę, żeby ją
  • Odpowiedz
@hacerking: mówią, że w dobrym horrorze nie musi być ani krwi ani krzyków, żeby był straszny. Klimat powinien być zrobiony tak, że wzbudza lęk i strach na poziomie psychiki a nie tylko niskich odruchów (w sensie strach jak usłyszy się coś głośnego).


Analogicznie do tego, film może być chory i popierd*lony jak Zaginiona dziewczyna lub Cube na poziomie psychicznym (chociaż o ile pamiętam, to krew była w obu, ale to nie
  • Odpowiedz