Wpis z mikrobloga

Mirki, o co kaman z tym MyMeest.pl? Kupiłem prawilnie na #aliexpress części do odkurzacza siajominajlepsze i Pocztą Polską miałem dostać przesyłkę do domu (nie mojego na dodatek, dla kogoś zamówione). Dlaczego nagle trzeba - bez żadnego uprzedzenia - biegać po jakichś punktach odbioru chujwiegdzie?

#mymeest #tracking #paczkazchin
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ConanLibrarian: wiedziałem, że się ktoś do tego p-------e bezsensownie.

Podałem adres dostawy i spodziewam się dostawy pod ten adres, a nie pod inny, oddalony o kilkanaście kilometrów.

Spodziewam się, że jeżeli na stronie zakupu tracking podaje, że dostawcą w kraju docelowym jest Poczta Polska, to doręczy przesyłkę Poczta Polska.
  • Odpowiedz
@ConanLibrarian: nie wiem co jest w chińskiej umowie, nikt tego nie wie. Ale podaję adres doręczenia po to, żeby pod tym adresem odebrać przesyłkę - tak to działało zawsze.

Czy powinienem się cieszyć, że nie wysłali jej na Białoruś i nie muszę tam po nią zasuwać? Bo oni na przykład w nosie mają adres dostawy (co zapewne jest chińskimi krzaczkami w umowie napisane) i po prostu wszystko wysyłają na Białoruś.
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: kupiles w chinach przesylka zajela sie chinska poczta, a nastepnie posrednik ktory dostarczy ja do ciebie.
Nie zawsze tym posrednikien w kraju bedzie poczta polska.

Ktos wyczul biznes, podpisal stosowne umowy i dostarcza do punktow odbioru.

Nie bardzo masz z kim walczyc w tym w-----u. Przy zakupach zgadzasz sie zeby paczka podrozowala po swiecie.
  • Odpowiedz
posrednik ktory dostarczy ja do ciebie


Ale on jej nie dostarczy do mnie. O to właśnie mam ból d--y. Dostarczy ją pod zupełnie inny adres bez żadnej wcześniejszej informacji.

Nie zawsze tym posrednikien w kraju bedzie poczta polska.


@
  • Odpowiedz
Gdyby kiedyś zebrało ci się na głebsze myślenie, to skonstatuj, że kupujesz tam, bo tanio, a oni korzystają z usług firm, które świadczą usługi… tanio.


@ConanLibrarian: Nie interesuje mnie czy korzystają z firm które świadczą usługi drogo czy tanio. Mam pretensje o to, że nie dostarczają pod ustalony adres dostawy, a pod inny - wybrany przez siebie. To nie jest zwyczajne, przyjęte postępowanie.

Mam nadzieję, że zawartości przesyłki też nie
  • Odpowiedz
@ConanLibrarian: nie pokażę Ci na umowie, dobrze o tym wiesz. Nie mam pojęcia, gdzie znaleźć jakąś chińską umowę. Nikt nie ma. Dobrze o tym wiesz.

Piszę po raz n-ty: mam pretensje o to, że przesyłka nie zostanie doręczona pod wskazany adres, a pod inny, nieuzgodniony ze mną. Czy w tej sprawie jesteś w stanie jakoś pomóc albo skomentować, czy będziesz w kółko pisał "pokaż palcem", choć wiesz, że nie mam
  • Odpowiedz
nie pokażę Ci na umowie,


@wonsz_smieszek: Bo nikt tak się nie umawiał. Dlatego nie możesz twierdzić, że zmieniono operatora.
Nie miałeś go w umowie.

Normą jest, że nie przynosi przesyłki chiński listonosz, tylko jedna z firm działających w
  • Odpowiedz
@sylwek2k: poczta jest niedaleko, a nie w innej miejscowości. Nie zamawiam dla siebie, a dla osoby, dla której to duży kłopot.

No i chodzi o zasadę. Poczta, kurier, cokolwiek doręcza pod adres. Podałem adres, więc spodziewałem się, że przesyłka tam dotrze. Nie zostałem zapytany o wybór punkt, do którego miałaby ona zostać dostarczona - wówczas mógłbym się przynajmniej zorientować, że dostawa nie jest pod adres domowy, a do jednego z
  • Odpowiedz
@sylwek2k: nie ma sensu, kolega pewnie bawi sie w dropshippera i teraz jest problem.
No niestety takie uroki handlu, gdy kupujesz w chinach i paczka ma przeleciec te XXXX km.

Chociaz prawde trzeba przyznac ze to mymeest to dramat, juz nawet nie chodzi o punkty dostarczania, ale kontakt z nimi jest zerowy.
  • Odpowiedz