Wpis z mikrobloga

kilkaset lat nawracania pogan w Europie.


@ArtWrt147: ci ludzie potrafili nawet robić krucjaty przcieko innym katolikom (to nie błąd, nie chodziło mi o chrześcijan ogółem). Najgorsze jest to że sporo z nich nawet teraz nie obraziło by się za możliwość spalenia człowieka który myśli inaczej od niego.
@milijondolaruf:

Poczytałem i to dużo. Oglądałem też filmy dokumentalne. Dlatego uderzyłem w sytuację w Ameryce Południowej, a nie wyprawy krzyżowe do Palestyny, bo tego, co zrobili konkwistadorzy nie da się usprawiedliwić jak i wyprzeć tego, że kapłani mieli swój wkład w mordy na indianach.

A obrazek jest odpowiedzią na gimbo-katolicki humor: https://www.wykop.pl/wpis/32232123/ʖ-chrzescijanstwo-bekazateistow-gimboateizm/
@Wykopus_Mirkus_Rex: Tylko zwróć uwagę na fakt, że eksterminacja ludności tubylczej to była decyzja polityczna. Moim zdaniem jest średnio ważne jakiego wyznania byli konkwistadorzy, ponieważ ich zadaniem był podbój tamtych ziem. I nie jest mi wiadome, żeby morderstwa ludności tubylczej były akceptowane, czy nagradzane w obrębie KK. Tak samo można porównać ta sytuacje do podbojów wikingów, albo hord mongolskich. Oni też mordowali ludność tubylczą, niewolili ją, a jakoś o nich nie wspominasz.