Wpis z mikrobloga

Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym przepisem na amerykański chleb bananowy. Jakiś czas temu w głosowaniu ten przepis radził sobie całkiem dobrze.

Chciałem przeprosić Was, że wrzucam przepis dopiero teraz, a nie jak zawsze w tygodniu i nie jest to zupa cebulowa (która wygrała ostatnie głosowanie), ale dopiero dziś o 4 rano wróciłem z romskiego getta Lunik 9, gdzie mieszkałem przez kilka dni tworząc materiał video pod reportaż. Pisałem trochę o tym pod tagiem #projektlunik Mam nadzieję, że mi wybaczycie, a chleb bananowy przypadnie Wam do gustu.

Chleb bananowy to słodkie pieczywo/ciasto z dodatkiem bananów. Świetnie nadają się do niego banany, które są już miękkie i poczerniałe. Wykonanie przepisu jest proste, a czas przygotowania to około 15-20 minut + pieczenie + czekanie na ostygnięcie.

Z racji mojej nieobecności przepis przygotowany wraz z dokumentacją zdjęciową w całości przez mój #rozowypasek Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaramy się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

Czekam na wasze opinie oraz zdjęcia waszych wypieków w tagu gotujzwykopem (oznaczajcie mnie ;). Proszę również o przedstawianie pomysłów na nowe dania, które chcielibyście abym przygotował.

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
MG78 - Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym przepisem na amerykańs...

źródło: comment_2njY1DoqjudhvJh48mVGmxs0WHv8PFSN.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MatexN: Dojdziesz do wprawy ;) Pierwsze pankejki to jak pizza, kształtem dużo odbiegają od oczekiwań ale z czasem bardzo ładne zaczną wychodzić :)
  • Odpowiedz
@MatexN: Co prawda pankejki robię ze swojego przepisu, więc nie znam struktury ciasta, które robicie, ale może wystarczy błyskawicznie po nalaniu ciasta obracać patelnią tak, aby ciasto poprzelewało się po powierzchni pankejka, jednocześnie uzupełniając i zaokrąglając jego brzegi (podobnie robi się ze zwykłymi naleśnikami, tylko tutaj z mniejszym rozmachem). Nalewasz ciasto prosto z pojemnika, czy jakąś chochelką? Jeśli to drugie, a podane przeze mnie rozwiązanie nie działa, to po nalaniu
  • Odpowiedz