Wpis z mikrobloga

Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym przepisem na amerykański chleb bananowy. Jakiś czas temu w głosowaniu ten przepis radził sobie całkiem dobrze.

Chciałem przeprosić Was, że wrzucam przepis dopiero teraz, a nie jak zawsze w tygodniu i nie jest to zupa cebulowa (która wygrała ostatnie głosowanie), ale dopiero dziś o 4 rano wróciłem z romskiego getta Lunik 9, gdzie mieszkałem przez kilka dni tworząc materiał video pod reportaż. Pisałem trochę o tym pod tagiem #projektlunik Mam nadzieję, że mi wybaczycie, a chleb bananowy przypadnie Wam do gustu.

Chleb bananowy to słodkie pieczywo/ciasto z dodatkiem bananów. Świetnie nadają się do niego banany, które są już miękkie i poczerniałe. Wykonanie przepisu jest proste, a czas przygotowania to około 15-20 minut + pieczenie + czekanie na ostygnięcie.

Z racji mojej nieobecności przepis przygotowany wraz z dokumentacją zdjęciową w całości przez mój #rozowypasek Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaramy się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

Czekam na wasze opinie oraz zdjęcia waszych wypieków w tagu gotujzwykopem (oznaczajcie mnie ;). Proszę również o przedstawianie pomysłów na nowe dania, które chcielibyście abym przygotował.

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!
_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
MG78 - Hej! Dziś zapraszam do zapoznania się z moim najnowszym przepisem na amerykańs...

źródło: comment_2njY1DoqjudhvJh48mVGmxs0WHv8PFSN.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Proszę o plusowanie tego komentarza, jeśli chcesz, abym dodał Cię do listy i uwzględnił przy wołaniu do przyszłych znalezisk kulinarnych.
  • Odpowiedz