Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuję Waszych porad.
Chcę wykonać wylewkę samopoziomująca pod panele podłogowe w mieszkaniu. I w związku z tym mam kilka pytań.

1. Co sądzicie o wylewce Cekol WG-50? Bo w sklepie do którego mam najbliżej, jest tylko to i Atlas(który jak wiem jest do dupy) do wyboru.
Druga sprawa to grunt. Czy musi być koniecznie taki jak wymaga producent wylewki? Bo gruntu, który wymaga producent w sklepie nie ma,
a nie będę jechal też specjalnie po sam grunt do innego miasta.

2. Czym wypełnić ubytki, pęknięcia, szczeliny w obecnym podłożu zanim wyleję wylewkę? Szukam tańszego sposobu,
niż żywica czy zaprawa pcc. Zwykła zaprawa wyrównująca da radę? No i żeby dało się po uzupełnieniu ubytków w miarę szybko wylać samopoziom.

3. No i trzecia rzecz, to szczelina dylatacyjna przy progu, obecenie jest ona jakieś 1 cm od futryny w pokoju, wiem że będę
musiał przenieść tą szczelinę na nową wylewkę, tylko czy mogę ja przenieść bliżej futryny/progu, tak żeby przechodziła centralnie
przez próg?

Inne dodatkowe informacje: Powierzchnia podłogi pod wylewkę to 12,5m2, mieszkanie to wielka płyta z lat 80.

No i jako, że będę robił o pierwszy raz w życiu, inne pomocne rady też chętnie przygarnę. Z góry dzięki!
#remont #remontujzwykopem #budownictwo
  • 6
@drewniana_elektroda: 2. Chodzi mi o trochę mniejsze zużycie samopoziomu i o to, że jeszcze nad wylewką się zastanawiam, bo chcę wylać na max 10mm(5mm różnica między pokojami) i myślę, też o kupieniu wylewki własnie od 1- 10mm. No a jednym z miejsc które przekracza te 10mm jest własnie ta szczelina dylatacyjna.