Wpis z mikrobloga

Mirki, co się odwaliło, ostatnio bardzo mało gram w #csgo w ciągu ostatniego miesiąca zagrałem może z 3 razy. Z 5 dni temu grałem z znajomymi na infermo, na rozgrzewce oni sobie trollowali i nie dali mi wyjść z terro z spawnu, ja dla żartu dałem im wszystkim reporta za grifing, skopiowałem i pokazałem że nie żartuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dziś postanowiliśmy znów zagrać MMa ale w 4, wbijam do gry i mam komunikat z niebieskim tłem, że osoby których zgłaszałem został zbanowani, ale oki, myślę, jakieś stare reporty. Zaczynamy MMa i po 1 przegranej rundzie najpierw wywaliło jednego znajomego, ten w szoku co się dzieje i że ma VACa. W połowie 2 rundy wywala 2 znajomego, to samo co z 1, VAC na profil niemal od razu i również wielkie zdziwienie. Znam ich od bardzo dawna, nigdy w życiu bym ich o czity nie posądził, wręcz to niemożliwe, i jeszcze nagle taki zbieg okoliczności że 2 naraz?

Czy jest to możliwe, że to ban za grifing? trochę sumienie mnie gryzie (,)

W grze mają komunikat "globalna kara czasowa - wyrok nadzoru: wysoka szkodliwość", na profilu steam, czerwony VAC

#steam
  • 10
  • Odpowiedz
@agent89: To nie jest ban za grifing, za grifing dostaję się na 3 miesiące ( ͡° ͜ʖ ͡°) skoro piszę że VAC na profilu a nie ban na grę no to znaczy że kiedyś sobie coś odpalili, bo jakby był ban na grę to możliwe że dostaliby bana za niewinność gdyż system VacNet rozdaje bany (overwatch bany) na prawo i lewo z automatu
  • Odpowiedz
@Kellyxx: @PoszukiwaczEmocjixd: No tak, ale ja ostatnio oprócz tych reportów za grifing raportowałem kogoś może z pół roku temu? wiec teraz by się ten niebieski komunikat mi pojawił?

Druga sprawa, jeden z tych zbanowanych to ostatnio gra tylko w fortnite, musieliśmy go namawiać do gry. Drugi to gra też mało w CSa ze względu na prace. Nie chce mi się wręcz wierzyć aby haxowali, to nie realne.
  • Odpowiedz
@agent89: @PoszukiwaczEmocjixd: @Kellyxx: no ale skoro to jest wyrok nadzoru (wysoka szkodliwość, jakby był griefing to byłaby niska szkodliwość i ban na parę miesięcy) to jest to OW ban a nie VAC. Chyba że tak CS tłumaczy i wyrok nadzoru to także VAC...
W każdym bądź razie VAC jest tylko za cheaty i nie ma opcji żeby dostać VAC bana za griefing
  • Odpowiedz
@PoszukiwaczEmocjixd: @Kellyxx: @Wikingowie: @KrystJan: @BURNout: Mirki, źle napisałem w 1 poście, oni nie mają jednak na profilu steam komunikatu o VAC tylko "1 zarejestrowana blokada na grę", czyli za Overwatch. Jestem teraz niemal pewny że to przez mój jedyny report. Tylko tak jak napisałem, troll ten ich był na rozgrzewce (,)
Kiedyś było tak, że po 1 banie
  • Odpowiedz
@agent89 przecież Ci napisaliśmy że ban za griefing to "niska szkodliwość" a nie wysoka. Po drugie to co jest na rozgrzewce się nie zalicza do griefingu.
Ostatnio wprowadzili nowy system banowania o którym mniej więcej możesz przeczytać tutaj:
https://how2play.pl/game-over/co-to-vacnet/
przez to wiele tysięcy graczy dostało bana za nic xD duża porażka ze strony valve tym bardziej jak ktoś niewinnie dostał bana z dość drogim ekwipunkiem
  • Odpowiedz