Wpis z mikrobloga

Czy prawdą jest, że serwis @InPay obsługuje płatności sklepów z dopalaczami? :) Strona sklepu ewidentnie przekierowywuje do gotowej płatności na InPay.pl
Nie mam nic do kryptowalut, ale trochę to przeczy regulaminowi portalu, który zarzeka się iż nie popiera prania brudnych pieniędzy.
(Czekam na lincz fanatycznych obrońców kryptowalut, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem)
#kryptowaluty #bitcoin
  • 55
No to po kolei z chołotą :)
@megaloxantha: sklepy z dopalaczami działają na terenie RP, są więc polskimi sklepami, ALE swoje strony www mają na zagranicznych serwerach - bo doskonale wiedzą, że polskim organom ścigania trudniej będzie uzyskać dostęp do ich baz danych. Nie wiem co to whois :)
Nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej więc robią to nielegalnie.

@WezniePrzestrzeleCiKolano: to właśnie zostało zrobione :) sprawa została zgłoszona tam gdzie trzeba
@LadyMaribella: mogą mieć zagraniczną firmę to jest nie do sprawdzenia, nie dałeś adresu sklepu tu na wykopie. Na trutce na szczury też jest napisane, że nie do spożycia i nikt tego nie żre chyba, że chce to zna ryzyko i jego problem. A jak ktoś np. Interesowałby sie chemia jako hobby to już nie dostanie substancji potrzebnych albo jakby były potrzebne do czegoś innego niż narkotyzowanie. Wg. Ciebie to Najlepiej zakazać
@SoulShredder: Na prawdę jesteś beznadziejnie głupi :) Uwierz mi że gdyby trutka na szczury miała właściwoście psychoaktywne to znaleźli by się tacy co by to jedli :)
Dlaczego ludzie jedzą produkty z etykietą "nie do spożycia"? Bo wiedzą że działają psychoaktywnie. I z takim zamiarem sprzedawca im je sprzedaje.
Otwórz swój mózg. Myślenie nie boli.
Nawet bitkoiniarza :)

ps. na papierosach pisze, że powodują choroby płuc... a ludzie palą... fuck logic
@kapibar: analizując twoje posty dochodzę do wniosku, że nie masz nigdy nic wartościowego do powiedzenia i tak gadasz tylko po to żeby gadać :)


Mirko to jest głównie taki hajdpark, poważne dyskusje to mogą być na żywo. Ale ty pewnie myślisz, że powiedziałeś wszystkim dziś coś mądrego i doniosłego na temat inpay, dopalaczy oraz krypto.

masz problem nawet z odróżnieniem płci - wnioskuję więc, że rzadko wychodzisz z domu tudzież z
to skiter


@pawlo74: nie tym razem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Możliwe, że autentyczny przypadek osoby z misją zwalczania dopalaczy (popieram), tylko metody już nie bardzo. Nie potrafi odróżnić moralnie neutralnych technologii od tego, do czego ludzie je wykorzystują i na tej podstawie ocenia technologię oraz środowisko z nią związane.

Jestem przekonany, że InPay przyjrzy się zgłoszeniu, jeśli zostało wysłane. Problemem nie jest ani bitcoin, ani InPay. Ludzie
Może zamiast głowić się nad zakazami, postawić na lepszą edukację w szkołach, aby ludzie samodzielnie i jak najbardziej świadomie dokonywali takich wyborów jakich chcą w swoim własnym życiu.


@kapibar: to jest właśnie źródło problemu. System szkolnictwa, który nie uczy odpowiednich rzeczy.
A ja osobiście zmieniłem swe poglądy radykalnie od momentu kiedy poznałem środowisko bitcoina, które otworzyło mi oczy na wiele spraw między innymi narkotyki. Osobiście uważam, że Silk Road to był
@LadyMaribella: FYI nie odmawiamy współpracy z organami ścigania w przypadku naruszeń prawa jakie są do nas zgłaszane. Natomiast nie mamy z tym nic wspólnego i staramy się walczyć z tym procederem, jesteśmy przeciwni wszystkim nielegalnym działaniom
@InPay: Sprawa została zgłoszona w KAS, Prokuraturze, KNF i Komendzie Wojewodzkiej.
Serwis InPay dostał listę rachunków bankowych oraz adresy portfeli, na które były wpłacane środki. Z resztą tą samą informację otrzymał BitBay, 4coins - i oni akurat od razu zablokowali te sklepy.
Dzisiaj przyszło potwierdzenie z prokuratury iż sprawa została przyjęta więc czas wszystko zweryfikuje.