Wpis z mikrobloga

Czy prawdą jest, że serwis @InPay obsługuje płatności sklepów z dopalaczami? :) Strona sklepu ewidentnie przekierowywuje do gotowej płatności na InPay.pl
Nie mam nic do kryptowalut, ale trochę to przeczy regulaminowi portalu, który zarzeka się iż nie popiera prania brudnych pieniędzy.
(Czekam na lincz fanatycznych obrońców kryptowalut, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem)
#kryptowaluty #bitcoin
  • 55
@kapibar: Support nie odpowiada :)

A trzeba coś powiązywać ze sobą? Napisałam, że nie mam nic do samych kryptowalut. Ale rzeczą oczywistą jest, że dopóki nie ma żadnych regulacji prawnych to kryptowaluty są wykorzystywane do różnych celów.
Próbujesz mi z góry zarzucić, że przychodze tu na zlecenie premiera Morawieckiego - powiedz jeszcze ile mi zapłacił?
Odblokuj PW, dostaniesz link.
@LadyMaribella: Po co mi link? Chcesz mi sprzedać dopalacze? Albo zareklamować swój własny sklep? #kryptoreklama ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Daj im jakiś limit czasu na odpowiedź, najlepiej zgodny z regulaminem ich strony i pewnie odpowiedzą, InPay dało się dotąd poznać jako solidna i przestrzegająca regulacji firma, więc nie ma powodu by ich szkalować na dzień dobry.

Nie wiem kto cię przysłał. Możliwe że nikt i zadajesz niewinne
@fdisk: Myślisz, że taki sklep prowadzi działalność gospodarczą, płaci podatki i zarabia w uczciwy sposób (sprzedajac nielegalny towar)? :)

@kapibar: Napisałam wyraźnie, że nie mam nic do kryptowalut ani firm/osób, które nimi handlują. Jedyny cel mojego pytania jest taki aby odciąć tym przestępcom płatności.
@drakkar: Obstawiam, że te sklepy (działające na terenie RP) ogólnie nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej - więc naruszają prawo.
Druga rzecz, naruszają art 165 kk

Art. 165. § 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach:


1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej,

2) wyrabiając lub wprowadzając do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje, środki spożywcze lub
No mniej więcej tak wygląda rozmowa z każdym krypto-świrem :) Każdy kto powie nawet najmniejsze złe słowo o tym wspaniałym osiągnięciu technologicznym - jest nasłany przez rząd albo banki.


@LadyMaribella: Mylisz się. Nic osobistego, po prostu nie masz wystarczającej reputacji ze swoim kontem jednodniowym, żeby odróżnić Cię od zwykłego trolla, których tu jest pełno. Zostań na dłużej, pogadaj, daj się poznać to chętnie posłuchamy krytyki. Najlepiej niech to będzie coś świeżego,
Jedyny cel mojego pytania jest taki aby odciąć tym przestępcom płatności.


@LadyMaribella: nie da się, bitcoin to cyfrowa gotówka, trzeba się pogodzić z faktem, że kryptowaluty to tylko narzędzie w rękach ludzi a to jak wykorzystają to narzędzie zależy od ludzi. Nie zakażesz przecież noży, telefonów komórkowych czy samochodów dlatego, że przestępcy ich używają https://youtu.be/lZfjGOj4FT0
@pawlo74: Nie da się odciąć ogółu. Masz rację. Ale jeśli znasz konkretny przypadek, że osoba B posiada broń, do której amunicję dostarcza jej osoba C, w dodatku posiada tą broń nielegalnie, to nie uważasz że ten konkretny przypadek da się załatwić?
W końcu mówimy o kilku sklepach a nie o ogólnoświatowym narkobiznesie.
Nie da się odciąć ogółu. Masz rację. Ale jeśli znasz konkretny przypadek, że osoba B posiada broń, do której amunicję dostarcza jej osoba C, w dodatku posiada tą broń nielegalnie, to nie uważasz że ten konkretny przypadek da się załatwić?


@LadyMaribella: chcesz walczyć z przestępczością to rób to w realu. Nie mieszaj do tego pieniędzy, które nie mają nic wspólnego z tym co robią przestępcy. Już system bankowy ujawnił co dzieje
Obstawiam, że te sklepy (działające na terenie RP) ogólnie nie prowadzą żadnej działalności gospodarczej - więc naruszają prawo.


@LadyMaribella: Jeśli sklep nie działa w ramach zarejestrowanej i odprowadzającej podatki działalności gospodraczej to sprawa jest prosta - jest to nielegalne. Sklep internetowy powinien na swojej witrynie informować o swoim NIP'ie, adresie, nazwie działalności gospodarczej itd.
Jeśli tego nie ma na stronie to...

Art. 165. § 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub