Wpis z mikrobloga

Już chyba nadszedł czas na nową symulacyjną prasóweczkę! a w niej:

- Wyniki z analizy gumowego wieszka tłumika uzyskane przy pomocy Calculixa i zaprezentowane w Paraview. Model silnie nieliniowy zasymulowany w programach dostępnych za free? Dlaczego nie!
- Era cyfrowych bliźniaków zbliża się wielkimi krokami. Choć tłumaczenie terminu jest na poziomie tłumaczenia Dirty Dancing to technologia, którą próbuje wdrożyć Ansys zapowiada się mega ciekawie!
- Airbus udostępnił 9-minutowy filmik dokumentalny, w którym opisana jest przyczyna wypadku ich helikoptera w 2016. Osobiście polecam każdemu, zwłaszcza, że nieczęsto spotyka się firmy dzielące się takimi informacjami publicznie.
- Mnóstwo innych kolorków i ciekawostek!

#SIMWEEK 20

Dodałem możliwość zasubskrybowania mojej strony, więc jeżeli ma ktoś ochotę być na bieżąco z moim blogiem poza mirko to będzie mi niezmiernie miło ʕʔ

Jeszcze krótka notka. Już kilka osób pytało mnie z czego najlepiej uczyć się MESa i w ogóle jak zacząć przygodę z symulacjami. Zbieram się bardzo powoli do napisania jakiegoś posta o tym z czego ja się uczyłem i jak to wyglądało. Pozycji książkowych jest od groma i mam powiedzmy jakieś swoje ulubione, ale chętnie dowiem się co wy polecacie. Jeśli macie coś ciekawego to napiszcie w komentarzu. Ja zawsze chętnie ... coś na ciepło #pdk ( ͡ ͜ʖ ͡)

#bogdansymulant #mes #cfd #inzynieria #nauka #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki
Bogdan191 - Już chyba nadszedł czas na nową symulacyjną prasóweczkę! a w niej:

- W...
  • 23
@Bogdan191: ja osobiście polecam wszystko NAFEMS,zarówno szkolenia jak i książki są niezależne od oprogramowania.Jezyk jest raczej przystępny i zrozumiały. Poza tym dokumentacja czy to Ansys czy Abaqus theory manual ma odsyłacze do pozycji literaturowych. I tez wszelkie verfication manualne dają fajny podlglad jak FEA wypada w zestawieniu do modeli teoretycznych i tez czasami jakie implementacje maja modele teoretyczne.
Ogólnie klikologia jest prosta raczej. Patrząc jak wypada Ansys w tej chwili (środowisko Worbench) można mieć wrażenie ze wykonanie analizy jest banalnie proste. Problem w tym ze wraz z pojawieniem się ułatwień wiele opcji solvera pozostaje ukrytych co może mieć „różne” konsekwencje.
@GrzeJot: Wiadomka, NAFEMS to podstawa ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jak publikacje pana Zienkiewicza.

Co do klikologii - jest prosta jak się przerobi wystarczającą ilość modeli. Osobiście po studiach miałem bardzo dużo wiedzy teoretycznej o tym jak działa algorytm MES, ale nie miałem wystarczająco dużo praktyki, żeby budować samemu coś bardziej skomplikowanego/ciekawszego. Prowadzący za każdym razem mówili 'Pan se to na jutube wpisze i tam wszystko pokażą'.
@moonlisa: Ok, chyba już wiem o co Ci chodzi. Zrobiłem 'jakiś' próbny RSS, ale się nie ładuje poprawnie (przynajmniej u mnie) bo jest niepoprawny adres do pliku feed.xml po wrzuceniu na githuba. Musze cos jeszcze pokombinowac.
@Bogdan191: GitHub ma taki dostępny do automatycznego generowania wpisów. Trzeba go tylko zainstalować. ;)

Teraz mi wykrył FF, że jest możliwość subskrypcji, przekierował mnie na spolanski.github.io/blog/blog/feed.xml ale wyskakuje 404. Połowa sukcesu już jest. ( ͡° ͜ʖ ͡°)