Wpis z mikrobloga

Hej rodzice #dzieci
Składał ktoś wniosek do przedszkola na dziecko 2.5 letnie?
Znalazłem teraz , że w przypadku takiego dziecka można tylko dopiero po uzupełniającej rekrutacji aplikować na wolne miejsca co jest trochę słabe...
Ma ktoś doświadczenie tej kwestii?
Wracamy z emigracji i nie chcemy dawać syna gdzieś na pół roku czy rok i potem znowu go przenosić bo to już trochę dużo zmian więc chcielibyśmy żeby poszedł od razu do przedszkola.

Sprawa dzieje się we #wroclaw

#przedszkole #zlobek #rodzice
  • 10
@trustME: w prywatnym przedszkolu nie powinno być problemu, z publicznymi chyba gorzej, bo z tego co udało mi się ustalić rekrutacja uzupełniająca się już skończyła, przynajmniej w moim regionie.

Swoja drogą dziś dość boleśnie się dowiedziałem o zakończeniu rekrutacji uzupełniającej.
@trustME a na żłobek za stary? My najpierw córkę posyłaliśmy do przedszkola, tylko ona miała rocznikowo już 3 lata, a teraz znowu syna puszczczamy, ale do żłobka, rocznikowo 2 lata. Co znaczy dawać gdzieś na pół roku, rok? Zresztą takie maluchy pewnie, że odczuwają zmiany, ale córka przez pół roku nie znała wszystkich z imienia. Da radę dziecko. Powodzenia.
@JohnMarkII: chodzi o to, że jest ze stycznia 2016. W styczniu 2017 mógłby juz iść do przedszkola normalnie. Chodzi o to, że jeśli to możliwe to nie chcę mu znowu fundować zmiany po ledwo roku w żłobku (zresztą znaleźć żłobek to też ciężko...)
@trustME z przedezkolami różnie. Bardzo dużo słyszałem opinii rodziców, których dzieci się nie dostały i że ciężko było im trafić na wolne miejsca. Natomiast u mnie na osiedlu wszyscy aplikujący się dostali. Wszystko zależy od lokalizacji. Są też częściowo finansowane przedszkola, więc można tam spróbować. Jaka okolica w ogóle?
@JohnMarkII: Nadodrze. Jest przedszkole ogromne na Niemcewicza które ma wręcz za dużo miejsc bo w połowie roku mieli wolne nawet... ale wiesz, taka lipa, że żona nie może szukać pracy do końca sierpnia bo nie wiaodmo na czym się stoi