Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Takie pytanie o karty kredytowe: załóżmy, że mam na karcie limit 2000, a potrzebuję zablokować 6000 (kaucja na auto). Czy jak wpłacę na konto karty 4000 to będę miał dostępne wymagane 6000? Ktoś testował takie rozwiązanie?

#banki #karty
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mgr_rybak: Tak, robiąc nadwyżkę na koncie karty wysyłając tam przelew zwiększasz dostępny limit. Robiłem tak osobiście.
@md23: @NietoIerancyjny: Nie można sobie ot tak zwiększyć limitu, jeśli bank na podstawie dochodów dał mniejszy.
  • Odpowiedz
  • 0
@ms93 żeby mieć limit 2000 zł trzeba mieć dochód na poziomie 1000 zł. Ja w pko dostałem kartę na dwie pensje. Teraz proponują mi zwiększenie limitu do 4 chyba @NietoIerancyjny zakładając że op ma niewykorzystane 2 tysiące z limitu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@md23: @ms93: Mimo dużych dochodów nie chcą dać wystarczającego limitu, bo prowadzę działalność. Nie biorą pod uwagę historii konta ani posiadanych rezerw (lokaty itp.). Jutro mam dostać odpowiedź czy w ogóle dadzą mi kartę.
@pepedros: Nie widzę nic takiego w tabeli opłat mojego banku, ale oczywiście dopytam. Dzięki za sugestię.
  • Odpowiedz
@mgr_rybak: W Citi Handlowy mają taki zapis:

"Opłata miesięczna z tytułu obsługi nadpłaty na rachunku
karty kredytowej, naliczana w przypadku wystąpienia
w cyklu rozliczeniowym salda dodatniego równego lub
wyższego niż 200 zł.
20 zł "
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ms93: jak wspomniałem prowadzę działalność i mam większe problemy z uzyskaniem karty niż moi pracownicy. Jeżeli mój @eurobank nie da karty to spróbuję w WBK, albo wyślę żonę (zatrudnioną u mnie)
@md23: To nie dla kontrahenta. Jadę za granicę i chcę wypożyczyć samochód. Do wypożyczenia chcą zabezpieczenie na karcie kredytowej 6tys.
@pepedros: To nie tragedia i jak by trzeba tyle zapłacić to nie problem.
  • Odpowiedz
@mgr_rybak: jeżeli wykupisz ubezpieczenie wkładu własnego to będziesz miał czystą głowę, że się nikt nie d--------i o ryskę plus do tego powinieneś znacznie zmniejszoną kaucję. Tak na pewno jest w panku
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@md23: Sprawdziłem i jest jak mówisz, ale to i tak mnie nie ratuje, bo karta i tak potrzebna. Mogę wykupić maksymalne ubezpieczenie, które znosi całkowicie kaucję, ale to praktycznie podwaja koszt wynajmu.
  • Odpowiedz
  • 0
@mgr_rybak dla spółek w tym również cywilnych w panku można było zamawiać pojazdy bez kaucji. Tylko płatność za fakturę z góry. Musisz tylko być klientem ramowym
  • Odpowiedz