Wpis z mikrobloga

Plusujcie jedyną otwartą w #zakazhandlu galerie handlową, nikt nigdy nie plusuje normalnych galerii handlowych które otwierają swoje drzwi dla klientów w niedziele :)
Tak, sklepy, nie tylko gastro. Galeria Metropolia ma status dworca wiec handel w niej odbywa się w normalnym trybie

Wołać/Nie wołać przy następnej handlowej niedzieli? Zostaw lub zabierz plusa z komentarza:

https://www.wykop.pl/wpis/31178543/#comment-110560173

#handel #wolnaniedziela #katotaliban
Rabusek - Plusujcie jedyną otwartą w #zakazhandlu galerie handlową, nikt nigdy nie pl...

źródło: comment_umK3eELEQbLkDrhKOKyvI0teEmk5u5rH.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rabusek ta galeria chyba już zamknięta w niedzielę. Słyszałam, że nie miała podpisanej umowy z PKP, więc nie jest częścią dworca i dostali jakaś karę za handel w niedziele. :D ale to nie jest w 100% potwierdzone info. Może.ktos coś więcej wie na ten temat? :)
  • Odpowiedz
@Rabusek u mnie w mieście jest pks, przy którym jest biedronka. Ma status dworca, więc nie można sprzedawać tam alkoholu jest zakaz, ale jak już otworzyli biedronkę w niedzielę to dostali karę.
  • Odpowiedz
@Rabusek: Tak z ciekawości, może ktoś mnie oświeci.

W Poznaniu jest też dworzec PKP/PKS z doklejoną galerią handlową. Żeby z PKP dostać się na autobusy mieksjkie trzeba przejść przez galerię. Czy ten obiekt też ma status dworca, czy nie?
  • Odpowiedz
@kaef_v2 tak, ma. Dodatkowo w związku z tym kibelek jest tam płatny

Znaczy się nie wiem czy to różne sprawy, ale zakaz handlu nie dotyczy galerii przy dworcach. Nie wiem czy "galeria przy dworcu" oznacza to samo co "mieć status dworca". Chodzi mi jedynie o terminologię której się używa
  • Odpowiedz