Wpis z mikrobloga

to samo pomyślałam


@Moni22w: @pierogu: no i właśnie odkryłyście jak w praktyce sprawdzają się parytety i pozytywna dyskryminacja. Ze względu na stronniczość sądów samotny ojciec automatycznie jest traktowany jako coś niezwykłego (matka umarła? uciekła? zabiła dwójkę innych dzieci lub coś równie grubego że sąd przyznał opiekę ojcu?) a samotna matka jako... no, typowa samotna matka.

Kto na tym najbardziej traci? Ano te samotne matki które jednak nie potrzebowałyby takiej pomocy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Mega_Smieszek: @BillyManagerSilowni: to są dowody anegdotyczne. Znam 3 samotne matki - pierwszej mąż zginął w wypadku samochodowym, gdy dziecko miało ~3 lata. Drugiej mąż zginął w wypadku w pracy, gdy ona była w 5 mscu ciąży. Trzecią mąż zostawił, bo dziecko to jednak za dużo dla niego. Mogłabym generalizować na podstawie tych przykładów, ale to też byłby dowód anegdotyczny. Takie coś do niczego nie prowadzi.
Nie zmienia to faktu, że
@pierogu: bo kobieta jeżeli dziecka nie usunie/odda to musi się nim zająć, facet może bez większych konsekwencji dać nogę i mieć dzieciaka gdzieś, ogólnie znam chyba tylko jednego gościa, co by może chciał mieć prawa do opieki zamiast byłej, większość natomiast bardziej ceni sobie spokój i wygodę i woli wydać kilka stówek i mieć dzieciaka jedynie weekendowo
@pierogu: bo samotnych ojców jest do 3%, bo takie jest dyskryminujące prawo.
bo ojcowie od lat nie zajmują się typowo dziećmi, tylko uznało się to za kobiece zajęcie, czyli robią coś nieprzypisanego do płci, więc dostają poklask.

dychotomia mówisz? żądasz równouprawnienia?

zawsze robicie z siebie ofiary. jak się puszczacie, a facet zaliczający to alfa, jak samotnymi matkami jesteście i żądacie za to szacunku. nigdy nie spojrzycie w ilu rzeczach mężczyzna jest
@winomusujace: Ja niestety znam inny dowód anegdotyczny- niby normalna rodzina, kilkoro dzieci, facet ciężko tyrał, ale był na tyle głupi, że widocznie zbyt mocno ufał... Żonka dawała na lewo i prawo, w żadnym wypadku nie troszcząc się o dzieci, doprowadzając do rozwodu. Dzieci zostały przy matce, ale bynajmniej nie ze względu na matczyne uczucia, ale kasę z alimentów...

Inny przypadek to patologiczna rodzina, gdzie jedno było lepsze od drugiego. Pili, bili
@misschief: I w tym jest problem. Osobiście uważam, że idealnie byłoby gdyby zamiast alimentów sąd częściej przyznawał opiekę pół na pół. Samotnych ojców się szanuje ponieważ, bardzo rzadko się zdarza by mężczyzna CHCIAŁ zajmować się dzieckiem. Na wykopie jak widać większość jest z tych którzy chcą - i to się chwali. Ale niestety, nadal poza internetem większość facetów woli mieć dzieciaka na godzinkę w sobotę i #!$%@?... Przez co statystyki są
@pierogu A ja się zgadzam z zielonką. >Bo, żeby być matką wystarczy rozłożyć nogi.
Cholera a ja całe życie myślałam, że żeby zajść to potrzeba też faceta, któremu też najczęściej jest dużo wygodniej płacić co miesiąc i zaczynać sobie życie na nowo niż wychowywać gówniaka.
Matka zostawiła rodzinę? - pewnie #!$%@?, ćpunka alkoholiczka.
Ojciec zostawił rodzinę? - pewnie dlatego, że matka była #!$%@? i się puszczała.
To jest chore.
@pierogu: Na tym serwisie tak jest z każdym tematem dotyczącym kobiet i mężczyzn i tak strasznie mnie to #!$%@?.

- jak facet bzyka przypadkowe kobiety to dobrze, uzi, alwaro, korzysta z życia; jak kobieta bzyka przypadkowych facetów to #!$%@? szmata puszczalska itp itd

- samotny tatuś super pewnie mu jakaś suka rogi doprawiła; samotna kobieta, pewnie puszczała się i ktoś jej zrobił dzieciaka

- jak kobieta piszę że wzrost >180cm to
@Pedzel_Washington bo najświeższy sukces, w większości wypadków, sam szacun się należy za wywalczenie praw w sądzie. Ojciec musi przynosić filmy, zdjęcia, brać świadków, płacić detektywom, latać po gówno zaświadczenia..a matka? Jest matka - i #!$%@?
@larvaexotech: Jest tez dokładnie tak samo z kobietami tutaj, facet wymagań mieć nie może bierz co byle co byle jak
przegrywie, długo by dyskutować, zmień tagi które obserwujesz lub weź na czarno, większość to co napisałeś to gimbusy i atencjuszki z iq ameby, normalni ludzie tak nie myślą.