Wpis z mikrobloga

SŁONIE HANNIBALA

Hannibal zasłynął nie tylko z wielkich zwycięstw nad zdyscyplinowanymi wojskami Rzymian w czasie drugiej wojny punickiej, ale także ze swojego zaskakującego marszu przez Pireneje i Alpy. W czasie swojej wyprawy miał ze sobą 38 słoni – zwierzęta które nie nawykły do chłodnego klimatu i gór.

Droga wojsk Hannibala wiodła z Iberii przez Pireneje i Alpy do Italii. Ciężkie warunki pogodowe oraz fakt, że słonie zużywają 25 razy więcej energii poruszając się po górach niżeli po płaskim terenie spowodowały, że większość słoni Hannibala w czasie przeprawy przez góry zginęła, a 37 z nich nie doczekało słynnej bitwy pod Kannami.

Polibiusz twierdził, że ciężkie warunki pogodowe w górach przetrwało tylko kilka tych potężnych zwierząt.

https://www.imperiumromanum.edu.pl/ciekawostka/slonie-hannibala/

#archeologia #imperiumromanum #historia #liganauki #gruparatowaniapoziomu #ciekawostkihistoryczne #rzym #ciekawostki

--------------------------------------------------------------------------------------
Podobają Ci się treści? Wesprzyj IMPERIUM ROMANUM!
https://www.imperiumromanum.edu.pl/dotacje/
IMPERIUMROMANUM - SŁONIE HANNIBALA

Hannibal zasłynął nie tylko z wielkich zwycięst...

źródło: comment_h185Ktsxms7Lt2IPUE7V4s4oMvYUCm0M.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Odpowiedz
Dobry wpis. Przypomniał mi niezla akcję z mojej pracbazy. Szukaliśmy magazyniera. Za rekrutację na to mega odpowiedzialne stanowisko odpowiadał człowiek, którego dewizą było "zatrudniamy tylko osoby z pasją, bo tylko z takimi osobami można tworzyć organizację". Dał ogłoszenie na stanowisko magazyniera na portal otopracoto.pl i zaczęły się schodzić chłopaki na rozmowę. Byłem świadkiem jednej z nich. Wyglądało to mniej więcej tak:
Pasjonat rekruter: - Interesuje się Pan historią, tak? To proszę mi
  • Odpowiedz
@IMPERIUMROMANUM: Słonie przez Pireneje i Alpy to taka bajka trochę.
Wiecie że można przejść z Hiszpanii do Włoch pieszo plażą albo nie wchodząc powyżej 50 m.n.p.m. opalać się codziennie w pełnym słońcu.
  • Odpowiedz