Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady, jak można naprawić błąd dysku/windowsa.
Znajoma poprosiła o pomoc z lapkiem asus z zamontowanym dyskiem kingdston ssd 128gb
windows 8, cały czas pokazuje 0.00mb wolnego miejsca.
sprawdzałem programem "diskstate", to zainstalowane prg. zajmują może 40gb więc gdzie są brakujące GB?
oczywiście robiłem skandysku, CHKDSK /R C: bez efektu, cały czas dysk zajęty w 100%
Macie jakiś pomysł jak to naprawić, pomijając formatowanie i stawianie systemu od nowa?

#pc #windows
#pcmasterrace
Pobierz valdman - Potrzebuję porady, jak można naprawić błąd dysku/windowsa.
Znajoma poprosi...
źródło: comment_NTc8bWA4zR6fF0DQs5aMfp5GJjkjPcko.jpg
  • 18
@valdman: Dziwne. Sprawdź programem TestDisk czy wszystkie dane dysku się zgadzają. Sporo razy naprawiałem uszkodzone dyski i nigdy nie okłamał. Jeśli wykaże, że jest miejsce, to może spróbuj defragmentacji?
Dobra, właź w ten podświetlony dysk i daj analyze partiton structure. Powinien odczytać ile wolnego miejsca jest. Zgodnie z prawdą. Jeśli powie prawde, oznacza to, że to Windows ma problem, a nie dysk sam w sobie. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Wygląda na to, że rzeczywiście jest problem z dyskiem. Można spróbować go defragmentować. Ale najlepiej będzie
a) zrobić backup i format
b) użyć linuxa na pendrivie i zobaczyć, jak zachowuje się dysk tam (najprawdopodobniej też będzie 0B)