Wpis z mikrobloga

@Laaq: Ja po prostu służę pomocą -- dam linka do przewodnika -- to sobie sami znajdą co potrzebują i nie będą więcej pytać.
Bo w przeciwnym razie:
Poniedziałek: Ej mirki, gdzie nocleg
Wtorek: Ej mirki, gdzie kebab
Środa: Ej mirki, co tu zobaczyć?
Czwartek: Ej mirki, kebab się przejadł, gdzie inne jedzenie?

Mi osobiście byłoby głupio tak dupę zawracać, wolałbym ogarnąć przewodnik i się nie naprzykrzać.
I pozdrawiam @No_Sugar, która
@Polinik: Oczywiście, zgadzam się w zupełności. Wiem że głównie przeglądasz takie tagi gdzie w okresie letnim 80% wpisów są tego typu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Polinik: @Laaq: To najlepiej pokazuje, że podział kategorii postów na tagi, zamiast na działy jak na prawilnych forach dyskusyjnych, jest zły i jeszcze bardziej denerwuje ludzi niż moderatorzy elektrody krzyczący o zamykaniu tematu.
Wystarczy popatrzeć na wszystkie heheszkowe tagi, jeden mem potrafi być wklejany 5x jednego dnia przez różne osoby i robi się z tego jeden wielki spam.
Ja się ograniczyłem do obserwowania minimum tagów, które potrzebuje, resztę wywaliłem, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Polinik: nadal uważam że warto zrobić tag z jakąś przewrotną nazwą i tam mieszkańcy by się przenieśli. Zaraz sezon się zacznie i jak co roku będą te same pytania, choć poza sezonem ciągle pytania o kebaba i rybę potrafią denerwować
@Polinik: Nie wiem, ale jak kiedyś się udzielałem na wielu forach to jednak moderatorzy robili z tym większy porządek niż tutaj. Podejrzewam, że teraz ludzie już tak przywykli do tagów i zadawania pytań bez szukania odpowiedzi, że i tak nic by się nie zmieniło. Po prostu w przypadku podziału na działy i tematy jest większa przejrzystość i łatwiej znaleźć daną informację. Tagi powodują, że łatwiej zadać pytanie niż znaleźć coś w
@Dobry_Ziemniak:
Te tagi to taka zaszłość historyczna.
Jak mikroblog startował to miał być w założeniu czymś jak Twitter albo nieistniejący już Blip (zresztą przecież baza wpisów z Blipa została importowana na mirko, dlatego można na mirko znaleźć treści z datą sprzed utworzenia mirko).
A tagi miały służyć do kategoryzowania treści a nie jako grupy zainteresowań.
A że społeczność zaczęła używać tagów jak odpowiednika podforum -- to już trudno.

Wg mnie tagi
@Polinik: A może wysłać wszystkich pytających o pyszna rybkę do smażalni przy Szadółkach, a na kebaba do jakiejś nory, która mięso robi z psów na wolnym wybiegu
@Polinik:

Wg mnie tagi to taka specyficzna specyfika, unikalna dla wypoka, nie do przerobienia już na nic innego.


Ale to chyba mówisz o specyfice tagów wykopowych (slang, itp), bo sama idea tagów rozlała się już na cały internet, specyfika pisania silników stron też się zmieniła na korzyść tagów, no po prostu taka moda teraz panuje, że wszyscy wszystko tagują gdzie się tylko da. I ja to rozumiem, jednak widzę też jak
@Dobry_Ziemniak:
Chodzi mi o to, że chyba tylko wypoku tagi służą do wyświetlania/filtrowania konkretnych kanałów treści. Że obserwujesz i dostajesz powiadomienie, albo wręcz klikasz i czytasz co tam zostało w ten sposób otagowane.

Na Twitterze tagów się używa w Twitach, ale w praktyce chyba służą one tylko do śledzenia trendów -- nie ma tam praktyki klikania taga i śledzenia jego zawartości, nie wspominając o subskrypcji.
Tam raczej budujesz sobie bazę obserwowanych
@Polinik: No masz rację, na Mirko tagi ewidentnie weszły bardzo mocno, ale te społecznościówki, które wymieniłeś chyba też automatycznie sortują informacje pod względem tagów i możesz sobie go kliknąć i Ci się wyświetlą wszystkie posty wszystkich użytkowników piszących pod danym tagiem. Czyli tak jak tutaj. Nie wiem czy obserwowanie działa w taki sam sposób jak na Mirko, ale na każdej stronie już teraz są też powiadomienia o nowościach, więc pewnie da
W sumie to przecież od początku internetu na IRC używało się hasztagów do oznaczania pokoi, więc to nie jest nic nowego, jedynie nowsze technologie zaadoptowały ten sposób oznaczania informacji.
@Dobry_Ziemniak: IRC to nie społecznościówka. Zresztą tam na poziomie użytkownika tag to nie tag a nazwa kanału.
Pisząc o taga mam na myśli to, że chyba tylko mirko opiera całą swoją ideę segregowania treści tylko i wyłącznie na tagach. Jakby ktoś nie używał tagów, to ma jeden wielki feed treści i nie wyłapie w inny sposób interesujących go treści.
Co prawda jest obserwowanie użytkowników + "Mój Wykop", ale to się nie