Wpis z mikrobloga

@wonsz_smieszek: Ja mam dość prostą zasadę jeśli idzie o przejściówki i złącza.
Jeśli producent nie podaje jakie złącze wprowadza straty to staram się go nie kupować albo zaakceptować że straty te będą gdzieś pomiędzy "koszmarne" a "tragiczne".

Przy okazji to o ile przedłużasz ten kabel?
Bo on jest taki krótki jak sądzę dlatego że RG-174 ma na 1GHz tłumienie takie że dla mnie niewiele różni się od mokrego sznurka.
Jak tam
Jeśli producent nie podaje jakie złącze wprowadza straty to staram się go nie kupować albo zaakceptować że straty te będą gdzieś pomiędzy "koszmarne" a "tragiczne".


@wbielak: a różnią się istotnie? Mam trochę złączek niewiadomego pochodzenia i zastanawiam się czy kupno lepszych coś zmieni, czy też dużych różnic nie powinienem się spodziewać.

Przy okazji to o ile przedłużasz ten kabel?

Bo on jest taki krótki jak sądzę dlatego że RG-174 ma na
@wonsz_smieszek: Metr to nie powinien być jakiś wielki problem.
Wszystko zależy od tego ile masz tego sygnału i ile możesz stracić.

Dla mnie sprawa jest nieco bardziej skomplikkowana bo nigdy nie wiem czy te 0.2 db nie sprawi że nie zaliczę stacji na którą poluję :)

Złe złącza potrafią wprowadzić i 0,5db straty. Standardowo mówi się o 0,3.
Decybel sobie policz na ten metrowy odcinek.
0.2 na te 15 cm co
@amdrev111: u mnie głównie BNC i SMA - to w gruncie rzeczy zależy od urządzeń które mam, sam wtyków nie zarabiam :)

@wbielak: OK, tego rzędu straty to jeszcze u mnie nie problem, S/N też nie jest zły. Czy złącza dokładają jakichś zniekształceń albo dyspersji?