Wpis z mikrobloga

Heja, #chwalesie, no i można się też obłowić. :)

Wyczerpał się pierwszy nakład "Wszechświata krok po kroku" (jej!, wszyscy piją kompot rabarbarowy), w związku czym będzie dodruk. W poniedziałek po weekendzie majowym (7.05) jestem umówiony na robienie korekty. Nie ma cudów - w każdej książce są jakieś literówki, niedoskonałości, pomyłki czy po prostu głupie babole. W mojej też - wiem, bo sam już parę znalazłem. Stąd zaproszenie dla Was - znajdujcie błędy w mojej książce.

ZASADY:

0. Konkurs jest na FB (https://www.facebook.com/co.robi.lukasz.lamza/), ale jeżeli ktoś nie ma i nie chce mieć pejsbuka albo nawet aktywnie oprotestowuje CukrowegoMężczyznę, to szanuję i nie zmuszam, więc specjalnie dla moich drogich Mirków i Mirabelek robię też wersję tutaj.
1. Błędy należy wrzucać w komentarzu, z podaniem numeru strony i treści błędu.
2. Każde zgłoszenie będzie rozpatrywane osobno, tj. wysłanie kilku błędów w osobnych komentarzach zwiększa szansę na wylosowanie.
3. Kto pierwszy, ten lepszy - ten sam błąd zgłoszony dwa razy trafia na konto tego, kto go zgłosił jako pierwszy.
4. Co kwalifikuje się jako błąd? Literówki, błędy typograficzne (indeks górny, dolny, niewłaściwe odstępy etc.), błędy merytoryczne wszelkiego rodzaju, małe i duże, ominięcia, niejasności, niedoprecyzowania... poczujcie się po prostu jako bardzo ostrzy krytycy/redaktorzy/korektorzy. Nawet sugestie udoskonalenia, jeżeli tylko są rozsądne i do wykonania, będę liczył jako poprawne zgłoszenia.
4,76. Wybory się zbliżają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. Spośród autorów zgłoszeń faktycznych błędów rozlosuję parę fajnych książek. Jest "Piłkomatyka" D. Summera (o matematyce piłki nożnej, m.in. o zarabianiu na zakładach:) ), jest "Upiorne działanie na odległość" G. Mussera (o nielokalności, splątaniu kwantowym etc.), dla amatorów znajdzie się "Leibniz" Antognazzy, jak ktoś będzie bardzo chciał, mogę podesłać egzemplarz mojej własnej książki - krótko mówiąc, prezentów nie zabraknie.
6. Konkurs zamykam wieczorem w niedzielę 6 maja, więc macie cały długi weekend na zabawę.

Na rozgrzewkę podaję trzy przykładowe numery stron, na których WIEM, że są błędy: 13, 66, 153. (Znalazłem więcej, ale wstyd przyznać, ile:). Te trzy też są konkursowe, czyli kto nazwie błąd, wchodzi do gry. :)

Miłego polowania!

#conowegownejczer #liganauki #ligamozgow #ksiazki
Pobierz LukaszLamza - Heja, #chwalesie, no i można się też obłowić. :)

Wyczerpał się pierw...
źródło: comment_rdwmig0BVwNedcSYHFZc4drEyX6xvrIN.jpg
  • 8
@Ganicjusz Ech, szkoda, że się wcześniej nie zgadało, byłem ledwo 2 tygodnie temu gościnnie u filozofów na Bankowej. W najbliższym miesiącu Kraków, Tarnów, Starachowice, Gdańsk - może coś tędy? O wszystkim informuję na FB. Pozdr. ( ͡° ͜ʖ ͡°)