Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu stwierdziłem, że posiadam za mało zapachów, które mogą się podobać otoczeniu w którym przebywam a za dużo dziadkowo-poważnych. Poczyniłem więc kilka zakupów, które (wydaje mi się że) powinny trochę 'odmłodzić' posiadany przeze mnie zbiór.

Od razu zaznaczę, że nie potrzebuje porad typu: 'perfumy mają się podobać przede wszystkim Tobie', bo nie o to chodzi, chcę po prostu wiedzieć jakie perfumy pasują pod młodsze towarzystwo a jakie nie (a mam z określeniem tego często spory problem), potem już sobie wybiorę z odpowiedniej grupy te które lubię najbardziej :)

Które z poniższych zapachów pasują według Was najbardziej pod gusta ludzi 20-27lat? A może macie jakieś propozycje na nowy zakup pasujący pod to czego szukam (tylko proszę bez czegoś typu 1milion, invictus itp)? Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi :)

Armani Code ultimate
Armani Acqua Di Gio
Axe Oud Wood & Dark Vanilla
Bentley For Men Absolute
Bentley Infinite Rush
Burberry London For Men
Bvlgari Man In Black
CK One
Carolina Herrera 212 VIP Men
Cartier Declaration
Chanel Allure Homme
Chanel Allure Homme Sport Cologne
Chanel Platinum Egoiste
Chanel Antaeus
Chanel de Bleu edt
Chanel de Bleu edp
Chanel Allure Homme Sport
Creed Aventus
Dior Homme
Dior Homme Intense
Dior Homme Parfum
Dior Homme Cologne
Dior Fahreinheit Edt
Dior Eau Sauvage Cologne
Dior Eau Sauvage parfum
Dolce&Gabbana The One
Dolce gabbana Pour Homme
Givenchy Xeryus Rouge
Givenchy Gentleman
Gucci Guilty Absolute
Gucci Pour Homme I
Gucci Pour Homme II
Guerlian Habit Rouge Sport
Guerlain Homme Intense
Guerlain Homme L'eau Boisee
Guerlain Vetiver Extreme
Guerlain Vetiver
Guerlain L'instant pour homme
Kenzo Tokyo
Lalique White
Lalique hommage a l'homme
Lalique Encre Noir Sport
Lalique Encre Noir
Lalique Encre Noir a l'extreme
Lalique Hommage a l'homme Voyageur
Loewe 7 Sport
Loewe 7 natural
Mercedes Benz Cologne
Marcedes Benz Le Parfum
Montana Graphite
Montale Greyland
Montale Red Vetyver
Montale Dark Aoud
Narciso Rodriguez for Him Bleu Noir
Narciso Rodriguez For Him
Rasasi Daarej For Men
Rasasi La Yuqawam Pour Homme
Ralph Lauren Polo Green
Terre Hermes Edt
Terre Hermes Edp
Terre Hermes eau tres fraiche
Thierry Mugler A Men
Thierry Mugler Cologne
Valentino Uomo Intense
Versace Man Eau Fraiche
Yves Saint Laurent la nuit homme intense
Yves Saint Laurent Opium edt
Yves Saint Laurent Kouros

#perfumy
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@Traderrr obczaj sobie jeszcze CH Prive, a co do Twojej listy tak jak kolega wyżej napisał, Jeremy ma dużo filmów z perfumami odpowiednimi dla danej grupy wiekowej, sytuacji, pory roku etc
  • Odpowiedz
@Traderrr: zgadzam się z listą @dradziak 'a, a od siebie dodam, że nic co ma w nazwie "oud" nigdy nie będzie "crowd pleaser'em" :)
Spokojnie możesz wykreślić te z "black" i "noir" w nazwie - sugerują cięższy kaliber ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Montale też omijaj z daleka, jeśli chcesz być pachnący ładnie-neutralnie. Oraz Gucci Guilty Absolute...
  • Odpowiedz
@Traderrr: Oto moja lista propozycji biorąc pod uwagę Twoje kryteria:

Armani Acqua Di Gio - osobiście się nie zachwycam, ale wiem, że niesamowity z niego crowd pleaser. Dla mnnie zbyt popularny.
Carolina Herrera 212 VIP Men !! - świetny wódkowo-słodki pazur, przyciąga uwagę
Chanel Allure Homme Sport
Dolce&Gabbana The One - mam z nim związaną bardzo ciekawą historyjkę, po której z czystym sercem polecam do "Twoich zastosowań"..( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Traderrr:
Wykreśliłem wszystkie IMO kontrowersyjne, polaryzujące, bardziej dojrzałe etc. chociaż sam jestem z podanego przez ciebie przedziału wiekowego, mam kilka pozycji z twojej listy, które posiadam i kocham.

Armani Code ultimate
Armani Acqua Di Gio
  • Odpowiedz
@dradziak: @Aroos: @ravau: @ChissCake: @Mati_45: @Machas: Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi!

Hmm... no to trochę słabo to wygląda, jeśli mając około 70 zapachów, tylko jakieś 15 - 20 jest w miarę przyjemna dla mojego towarzystwa, oczywiście rozumiem że to tylko założenia w teorii i uogólnieniu :)
Tak czy inaczej, będę chciał się niektórych zapachów pozbyć, a trochę nowych nabyć aby
  • Odpowiedz
@Traderrr: pozostaje kwestia postrzegania zapachu, interpretacji, to że ktoś zakwalifikować zdoła jakiś zapach do tej grupy wiekowej, nie jest równoznaczne z tym, że młoda osoba 25lvl powie zawsze wow piękny zapach.

U mnie większość np Hermès Terre d'Hermès tak postrzega, a kumpel i jego żona twierdzą że pachnie piękne i ona się tym oblewa namiętnie.

Jak jest tak ciepło jak dziś, ja uwielbiam staroć w postaci PACO. Kupiłem go kiedyś
ravau - @Traderrr: pozostaje kwestia postrzegania zapachu, interpretacji, to że ktoś ...

źródło: comment_kbSgguSpRUu3NKHhrjM2x34gUYAGOFyZ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Machas: pytanie od kogo te komplementy :-) bo generalnie jeśli nosisz ładny zapach, to pewne osoby "go pochwała, powiedzą że bardzo ładnie itd", ale nie pytałeś (ich) czy pasuje do Twojego outfitu ten konkretny zapach :p :)
  • Odpowiedz