Wpis z mikrobloga

Jak mnie irytuje, że w tym mieście nie ma normalnego dworca autobusowego dla PKS oraz prywaciarzy. Właśnie spotkałem dziewczynę, która stojąc pod dworcem PKS spytała się gdzie tu można iść na busa, bo właśnie jej uciekł bus do Nowogardu, a myślała, że będzie on stał w miejscu, które nazywa się dworcem autobusowym. No, ale nie, PKS i busy do Kamienia i Wolina niech sobie jeżdżą z dworca PKS, busy do Świnoujścia niech sobie jeżdżą z Owocowej/3 Maja, te do Pyrzyc i Stargardu z ul. Świętego Ducha a reszta z tego grajdołu (zdjęcie)
Bo po co coś zrobić spójnie i w jednym miejscu #szczecin
Portowiec - Jak mnie irytuje, że w tym mieście nie ma normalnego dworca autobusowego ...

źródło: comment_7WBpjs33LIFGy1CCuXzawLJ6CFKadLPM.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
@Szrlh: Hm faktycznie, zabytkowa architektura, otwarta przestrzeń, autokary skrojone pod miłośników klasycznej i zabytkowej motoryzacji, chodniki wykonane tak, aby dobrze rozciągnąć się przed jazdą i jechać zrelaksowanym, przystanek z pięknym drzewem, ponieważ Szczecin to zielone miasto...kurde faktycznie nie dojrzałem na początku tych wszystkich pozytywów przepraszam więc bardzo
  • Odpowiedz
@Szrlh: To tak żeby się zahartować, jak jesteś spoza Szczecina i wychodząc z dworca głównym wyjściem skręcisz w prawo to musisz przejść przez PRK (patologiczna republika Kolumba), idąc w lewo musisz przejść obok tej speluny, gdzie menele zaczepiają ludzi (pseudo restauracja pod samym wiaduktem) i obok grajdołu widocznego na zdjęciu. Wychodząc górą możesz iść malowniczymi szlakami ulic Owocowej lub Potulickiej, gdzie czujesz się jakbyś był w Bytomiu.

Reasumując Szczecin kształtuje charakter,
  • Odpowiedz
A tak odbiegając od wyglądu, to będąc ostatnio na PKS widziałem rozkłady jazdy i był nawet kurs do Zakopanego, Radomia, Kielc... wie ktoś czy one jeżdżą czy są tam tak dla picu na tej tablicy xD? i czy ktoś w ogóle decyduje się na jazdę PKS do Zakopca?
  • Odpowiedz
@Portowiec: Akurat tak dla wyjaśnienia to pragnę powiedzieć, że dworzec PKSu nie należy do miasta więc to jest głównym powodem. Teren należy do PKSu, które jak wiadomo nie zawsze chce się dogadać z firmami zewnętrznymi, które jednak mimo wszystko są dla nich konkurencją.
  • Odpowiedz