Wpis z mikrobloga

W rozmowach kwalifikacyjnych najbardziej w-----a mnie brak odpowiedzi. W czym jest problem by przekazać kilka słów w postaci "dziękujemy, ale nie został Pan przyjęty" zamiast bawić się w podchody.
W zasadzie nie zależało mi jakoś szczególnie na tym stanowisku bo pracę mam dobrą, ale kurła trochę szacunku i profesjonalizmu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Edit: w ogóle te HRy to takie obsrane są. Widełek nie podadzą, nazwy firmy nie podadzą tylko czas człowiekowi zajmują jakimiś g---o ofertami z g---o stanowiskami.
#pracbaza #gorzkiezale
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MojeTrzecieKonto: a mnie akurat w moim zawodzie w-------ą testy/sresty itd na rozmowach. Jak masz x lat doświadczenia to chyba k---a wiadomo, że nie siedziałeś i nie sraleś pod siebie. Koniec końców i tak Cię wezmą a te j----e podchody mają Ci tylko uświadomić, że umiesz mniej (choć tak nie jest) i nie powinieneś życzyć sobie tyle za pracę.
  • Odpowiedz
@allthethings: Miałem tak wczoraj na rozmowie. Wykształcenie kierunkowe, kilka lat doświadczenia, cała masa szkoleń, studia podyplomowe i próba zbicia wszystkiego co powyższej jakby było g... warte. Na sam koniec oczywiście sprawy finansowe - moja propozycja i zonk po stronie potencjalnego pracodawcy (a kwota i tak śmiesznie niska bo w okolicach średniej krajowej). Z racji, że muszę się nauczyć ich procedur, systemu pracy jestem traktowany jak nowy pracownik więc proponują mi
  • Odpowiedz
Miałem tak wczoraj na rozmowie. Wykształcenie kierunkowe, kilka lat doświadczenia, cała masa szkoleń, studia podyplomowe i próba zbicia wszystkiego co powyższej jakby było g... warte. Na sam koniec oczywiście sprawy finansowe - moja propozycja i zonk po stronie potencjalnego pracodawcy (a kwota i tak śmiesznie niska bo w okolicach średniej krajowej). Z racji, że muszę się nauczyć ich procedur, systemu pracy jestem traktowany jak nowy pracownik więc proponują mi wynagrodzenie... 30-40% mniejsze
  • Odpowiedz
@allthethings: Pewnie, że tak. Liczę się z mniejszą stawką na start i jestem gotów do negocjacji ale ponad 30% to gruba przesada. Zwłaszcza, że stanowisko na które aplikuję to dokładnie to co robiłem wcześniej (a nawet więcej) przez kilka lat. Jedyna (znacząca) różnica to inny system na którym się pracuje więc obstawiam max 3 mc żeby się przestawić.
  • Odpowiedz