Wpis z mikrobloga

Ponadto z projektami wraz z nabywaniem doświadczenia jest jak ze skokiem ze spadochronem. Za pierwszym razem "wow, adrenalina!!! Wow! Chcę to robić zawsze!", za drugim "no fajnie, fajnie" a za trzecim "yyy... Przebierać się, słuchać po raz kolejny instruktora, tracić godzinę na załadunek i lot... To może jednak lepiej chodźmy na p--o..."


@zenon1002: Można jedynie współczuć smutnego życia I braku pasji
  • Odpowiedz
  • 0
@werseusz Jesteś w stanie przedstawić jakieś źródła lub chociaż argumenty za tą tezą? Może "januszex" to nieciekawe miejsce, ale prędzej znajdziesz coś rzeczywiście wymagającego w niewielkiej firmie, niż pracując dla giganta, obojętne czy z big4 czy innego, potencjalnie z nietechnicznej branży.
  • Odpowiedz
@crossy: Argument jest taki, że znam ludzi którzy już nad takimi rozwiązaniami pracują, ale zanim to wejdzie na rynek i wpłynie na niego to minie jakieś 20-25 lat, trochę jak z Internetem.
  • Odpowiedz
  • 10
@werseusz widze ze sprinty juz poplanowane na najblizsze trzy dekady. Nic, tylko trzymac kciuki i ciułać pieniążki, póki całe IT nie pójdzie na bezrobocie z pierwszym releasem tych znajomych xD
  • Odpowiedz
  • 2
@werseusz To jest na tę chwilę bardzo niemożliwe. Sieci neuronowe niewiele rozumieją z języka naturalnego, a jak nie znają dokładnie kontekstu to już k---a w ogóle xD zwracają sieczkę. Wizja przyszłości. Do takiego zadania jest potrzebna bardzo zaawansowana sztuczna inteligencja, która przy okazji zjadalaby niemożliwe ilości prądu. To mogłoby się nawet wdrożeniowo nie opłacać w porównaniu do ludzi.
  • Odpowiedz
@werseusz:
Weź napisz do Zuckerberga, który zaprzągł całą farmę kilku tysięcy komputerów do stworzenia sieci neuronowej do rozpoznawania twarzy xD z 97-procentową skutecznością, żeby wracał do szkoły, bo ty umiesz to zrobić lepiej.
  • Odpowiedz
@werseusz:
No, masz rację, wziąłem przykład kilka rzędów prostszy xD w porównaniu do analizy języka naturalnego. Wziąłem młotek na takich jak ty. Teraz próbuje nim wbić coś do pustej głowy, więc się skup.
  • Odpowiedz