Wpis z mikrobloga

Mireczki mam kartę SD 64 GB. Zrobiłem kopię plików na niej. Teraz mam potrzebę usunięcia kilku folderów i dostaję komunikat, że nie można usunąć bo plik ma zabezpieczenie zapisu. Nic takiego nie robiłem, nic nie zabezpieczałem, plik nie jest otwarty w innym programie, usuwam bezpośrednio po restarcie systemu. Czy to oznaka tego, że jest problem w komunikacji z kartą czy z samą kartą, która traci żywotność?
#karty #sd #komputery
  • 7
  • Odpowiedz
Pewnie karta ma po boku taki "prztyczek", zabezpieczenie przed omylkowym usunięciem zawartości. Odprztyknij i spróbuj ponownie
  • Odpowiedz
@cder: a dany plik/pliki nie mają we właściwościach zaznaczonej opcji "tylko do odczytu"? Choć nie pamiętam czy ma to jakikolwiek wpływ na usuwanie danych.
  • Odpowiedz
@cder: nie mam pojęcia niestety, rzeczywiście zdarzało mi się czasami że nośniki danych się "zacinały" zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne i nie było możliwości nic zrobić ze znajdującym się na nim plikami, ale wówczas często pomagał format, jeżeli masz możliwość skopiuj te dane które są ci potrzebne na inny nośnik np. dysk twardy i spróbuj sformatować kartę a później z powrotem na nią powrzucać dane.
  • Odpowiedz