Wpis z mikrobloga

Pokazałem trzynastoletniemu bratu #hoi4

Po 15 godzinach grania Polską, wykminił oparcie całej obrony przed Niemcami na Wiśle i Tatrach, które dobrze ufortyfikował.

Gdy pierwszy raz grał, radziłem mu wywalić kawalerię, a wszystko zainwestować w piechotę, ale on wymyślił, że kawalerię wzmocni artylerią i zrobi z niej siły inwazyjne na Prusy Wschodnie, żeby zająć prawy brzeg ujścia Wisły i móc się tam okopać.

Skurkowaniec postanowił też taktycznie zająć Litwę i Łotwę w szybkich wojnach, bo wyszło mu, że te 20 fabryk na plus bardzo mu się przyda XDDD

Ech, żeby Rydz-Śmigły po 20 latach doświadczenia wojennego miał tyle rozumu co mój trzynastoletni brat po parunastu godzinach grania w grę, losy Polski mogłyby wyglądać zupełnie inaczej XDDDDDD

Poniższego screena wysłał mi na 2 tygodnie przed wojną.

#heheszki #historia #gry #coolstory
Pobierz L.....i - Pokazałem trzynastoletniemu bratu #hoi4 

Po 15 godzinach grania Polską, ...
źródło: comment_vA7BigFIe60PcnIDE6gS9AKcXjVCnvgH.jpg
  • 46
@Lawrence_z_Arabii: jak miałem z 8-9 lat to mój stary zagrywał się w Cywilizację na Amidze. Ogarniał politykę, zbrojenia, fortyfikacje. Planował stopniowe podjazdy. Zdobywał małe połacie terenu, krok po kroku, ale jak szedł na jeden front, to szedł leciutko, bo pilnował od pleców i tak się męczył z podbojem świata.

Raz jak wróciłem wcześniej ze szkoły i go nie było to odpaliłem jego zapis.
1. Całe siły robotnicze skierowałem do budowy traktów
jakie ta gierka ma wymagania? pójdzie na 2-letnim lapku ze srendiej półki (karta graficzna oddzielan, 4gb ramu)


@steve__mcqueen: Do 1939 roku pójdzie to nawet na ziemniaku. Ale gdy wszystkie kraje ruszą do wojny to zajechany zostanie nawet najlepszy komputer.

Na laptopie sprzed 4 lat z GTX 720 na pokładzie jakoś szło grać.
@Lawrence_z_Arabii: Serio dałeś mu Polską na początku? No za pierwszym razem trudno mu będzie odtworzyć Wielką Lechię, trzeba było mu dać Rzeszą rozszerzyć przestrzeń życiową jako dobry samouczek, no ale czego się nie robi dla ojczyzny ( ͡° ͜ʖ ͡°)