Wpis z mikrobloga

Do mirków mających telefon na kartę w #play . Mam aktualnie ustawioną formułę Solo, wcześniej Formułę Unlimited.
Czy dobrze się orientuję, że w przypadku gdy nie ma sygnału sieci Play (telefon przechodzi w Roaming krajowy), powinienem nadal mieć dostęp do internetu? Nigdy nie udało mi się tego uzyskać, myślałem wcześniej, że to kwestia mojego telefonu (stary Galaxy S5), ale teraz w nowym (OnePlus5T) jest dokładnie to samo.

W ustawieniach karty sim dane są włączone, dane w roamingu też, usługa roamingu na play24 włączona, pakiet j/w. Jednak w momencie wejścia w Roaming nie ma transferu danych. Na starym telefonie za granicą również nie udało mi się go zmusić do działania. Wiecie czego może brakować? Potrzebne są jakieś dodatkowe ustawienia APN dla reszty operatorów? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?

A jeśli nie Play - jakiego operatora polecacie z pakietem unlimited i jak najlepszym pokryciem i prędkościami neta?

#internetmobilny #internet #android
  • 8
@gorfag: Dane w roamingu krajowym na pewno masz ustawione? Czasem telefony mają podział na krajowy, miedzynarodowy i wszystkie sieci.

Nie potrzeba żadnych dodatkowych ustawien APN tamtych operatorów.

Możesz w takim razie napisać zgłoszenie na play24
@gorfag: Jeszcze w sumie możesz mieć założoną blokade internetu w roamingu u operatora. Jak napiszesz zgłoszenie to Ci to sprawdzą i zdejmą, bądź przedzwon na infolinie w tej sprawie
@gorfag: Ne wiem co Was w tym Playu trzyma. Ja mam Orange Free na Kartę i dostaję gigabajty internetu za samo doładowanie plus kolejne za wykupienie pakietu do wszystkich bez limitu plus internet. Wszystko bez limitu, 2GB w roamingu UE i fura Internetu w kraju za 30zł (bo pakiet 25zł, ale ja doładowuje zawsze te 5zł więcej żeby mieć w razie czego). Jeżdżę po całej Polsce słuchając radia internetowego i nigdy
Pobierz piker - @gorfag: Ne wiem co Was w tym Playu trzyma. Ja mam Orange Free na Kartę i dos...
źródło: comment_5FP0swnNNd9J7M9j2nUaDUVQNGUVsdt1.jpg