Wpis z mikrobloga

Na co zwrócić uwagę przy wyborze szkoły na kategorie A? Niestety nie jestem z miasta w którym jest WORD a na dojazdy po prostu nie starczy mi czasu. Nie chce trafić na jakiegoś dziadygę co ma motur bo z tego jest kasa. Słyszałem historie że są takie szkoły typu: tu masz motor, plac, tak się odpala sobie pojeździj w kółko po placu, zrób ósemkę i instruktor znika.
#motocykle
  • 5
@KurzeJajko: #!$%@? tam, lepiej mieć dobrego instruktora z byle jakim moto niż ciulatego z gladiusem/mt-07/xj6 czy inną nówką.
musisz poczytać opinie, do tego od niedawna jest taki system, że każdy instruktor ma swoje statystyki dotyczące zdawalności. poszukaj w mieście takich z najlepszymi wynikami, porównaj z opiniami i już.
@sebawo: I tak większość szkół uczy tylko zdania egzaminu. To w tej większości lepiej mieć to samo moto co na egzaminie. Powodzenia w robieniu manewrów na innym moto niż się uczyłeś.
@KurzeJajko: w samym egzaminie jest masę rzeczy do ogarnięcia, więc ja optuję za wersją, że lepiej mieć ogarniętego instruktora. ja robiłem prawie cały kurs na cbf500 a zdawałem na gladiusie, na którym ze 4h przejeździłem. przesiadka była bajeczna, zdane za pierwszym.
@sebawo: Myślę, że jak ktoś ma podstawy jazdy z niezbyt legalnych źródeł, to lepiej mieć moto takie samo niż dobrego instruktora. Ale jeśli ktoś jest kompletnie zielony to lepiej żeby ktoś nauczył.