Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty #bitcoin #podatki #bitbay #bitmarket
Dobra mirki. Jak być #!$%@? uczciwym w tym #!$%@? kraju?
Swoje ciężko zarobione pieniądze od których już odprowadziłem podatek, zainwestowałem w krypto. Ryzykowne, ale to moje ryzyko i jakbym stracił to nikt by mi nie oddał nawet cześci tej kwoty (nawet bym o tym nie pomyślał). A teraz okazuje się, że nawet jakbym stracił, to musiałbym zapłacić podatek od każdej transakcji!!! Co do #!$%@???!!!

A że chcę być dalej uczciwy jak ten kretyn to powiedzcie mi, jak wyciągnąć jakąs normalną historię transakcji z bitbay i bitmarket? Z tego co widzę, że na bitbay można tylko pobrać historię do 3 miesięcy wstecz. Czyli co? Nie posiadają archiwum z wcześniejszych operacji na moim koncie? To jak US chce się do tego zabrać?

Historia operacji z Bitmarket to też jakiś żart. Pobrałem plik xlsx i informacje jakie mam w tabelce to:
Data operacji. Rodzaj operacji (gdzie widnieje tylko "Wymiana na giełdzie"). Kwota. Waluta (pln). Kurs. Prowizja.
Nie ma za to informacji o tym co to za wymiana na giełdzie, jakie krypto wymieniałem na co. No nic co mogłoby mi pomóc rozliczyć się z US.
Chociaż widzę, że bitmarket zarejestrowany na Seszelach. Więc pewnie nawet nie ma sensu się tym martwić.

To jest tak #!$%@?, że... aaa szkoda szczempić ryja.
  • 16
@Tomek1902: No dobra, ale nie ściągałem kwartał po kwartale. Ostatnie moje transakcje na bitbay są sprzed 4 miesięcy. I co teraz? Nie dostanę się do historii moich transakcji, więc nie będę się mógł rozliczyć, ale US już pewnie jakoś do tego dojdzie i jeszcze karę dojebią. Sorki za wulgaryzmy, ale jestem mega podminowany.
@Chanandler: No to przecież mówię, że z ostatnich 3 miesięcy mam ściągniętą historię i nie mam tam ani jednej transakcji. Rozumiem więc, że wszystko starsze niż 3 miesiące jest nie do pobrania ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
@Ender_W: No, ale przecież kolega @Chanandler Ci tłumaczy jak pobrać historie starszą niż 3 ostatnie miesiące.

Zakres 3 miesięcy nie oznacza 3 ostatnich miesięcy, tylko maks 3 dowolne miesiące (od maja do lipca, od stycznia do marca itp. ale możesz wybrać też zakres jednego miesiąca). Zerknąłeś na jego screen?