Wpis z mikrobloga

Mirki, nie ćwiczę bo nie muszę i w ogóle nie interesuje mnie #silownia , ale proszę napiszcie na czym polega beka z #crossfit ?
Co oni takiego robią, że każdy się z nich nabija? Mam kilku znajomych na FB, którzy bardzo się podniecają tym zjawiskiem, chcę się z nich ponabijać jakimiś memeami albo gifami :) Wytłumaczy mi to ktoś?
#mirkokoksy
#crossfit
  • 32
@kidi1: ze niby pedaly
ja nie mam zdania, ale widzialem na netflix dokument o kolesiu ktory byl mistzrem swiata w crosfit kilka lat z rzedu i z tego co widzialem cwiczyl normalnie, ciezary itp
jasne, dorzuucali jakies dziwne cwiczenia, ale koles wygladal swietnie
@kidi1: jak wszystko - moda. Ja sie smiejs z crossfitu, bo to zwykle uprawianie sportu i nic wiecej. Co prawda, niektore ich csiczenia sa bardzo dziwne i wygladaja jak dzieci w piaskownicy, ale serio - tak jak nie lubie mikrokoksow mowiacych wszedzie o bickach, tak samo nie lubie cf. Ci drudzy sa bardziej uciazliwi, bo wiekszosc ludzi na silowni najpierw chce dobrze wygladac, a potem sie wymadrzac. Z cf jest tak,
@kidi1: bo #!$%@? crossfit =/= crossfit. Są miejsca gdzie ćwiczą prawdziwi atleci i każdemu tutaj szczęka by opadła jakby zobaczyli ich na zawodach. Siła dwuboisty a sprawność maratończyka. Niestety każdy może prowadzić crossfit w wyniku czego staje się to po prostu WF z niskim poziomem. Poziom dostosowują do Grażynki 40l i Janusza z otyłością.
@kidi1:
Ludzie, którzy współcześnie ćwiczą 'crossfit' w rzeczywistości nie mają z crossfitem wiele wspólnego. Zamiast tego ćwiczą do bardzo dziwnych zawodów w jak najszybszym wykonywaniu powtórzeń. Takie podejście powoduje wykształcenie naturalnego mechanizmu 'oszukiwania', bo technika w tym wypadku schodzi na trzeci plan. Masz zawody w których masz np. dotknąć klatką piersiową drążka jak najwięcej razy, więc ludzie robią jakieś wygibasy, bujają się jak małpy na drzewach, żeby nadać własnemu ciału pęd
@Flypho: Nie wiem czy wiesz ale jedna z głównych zasad cf jest najpierw technika a potem ciężary. Zanim do snatcha dostałem sztangę to #!$%@?łem 2 tygodnie kijem od szczotki. Kiedyś jak sam chodziłem na siłownię to po siadach czy po martwym zawsze #!$%@?ły plecy. Poszedłem na cf i ze 2 miesiące miałem ćwiczenia korygujące na dolną partie pleców i od tamtej pory zero bólu. Nauczyli mnie jak wykonywać ćwiczenia w poprawny
@sebek1987: jak wyglądały ćwiczenia korygujące? Czy rozciągałeś po prostu te mięśnie tylnie na udzie (nie pamiętna jak się nazywają). Jakbyś miał coś to dawaj ( ͡ ͜ʖ ͡)
@ama_tor: Różne rozciągania z gumą, kettlami itp. Rok temu to robiłem i do dziś zero problemów. Teraz na szybko nie przypomnę sobie dokładnie co robiłem, bo od tamtej pory już miałem kilkadziesiąt innych cwiczen. Polecam znaleźć ogarnięty box i się tam udać. Nic Ci nie da jak ktoś Ci powie jakie ćwiczenia masz robić jeśli podczas tych ćwiczeń ktoś nie będzie kontrolował ich poprawności.