Wpis z mikrobloga

Renault Clio V6 Phase II (2003-2005)
2,9l V6 255KM
0-100 km/h - 5,9s

Jeden z bardziej szalonych projektów Hot Hatch'y. Silnik V6 umieszczony centralnie i napędzający tylne koła pokazuje, że auto produkowane przez Alpine nie ma wiele wspólnego z podstawowym Clio. Koncepcja produkcji tego typu auta została zaczerpnięta z lat 80 gdy Renault produkował model 5 Turbo. Powstało tylko 1018 sztuk modelu Clio V6 Phase II.

Na mobile.de jest dosłownie parę ofert sprzedaży tego modelu. Za najtańsze trzeba zapłącić 35 000 EUR lepiej zachowane sztuki wyceniane są na 60 000 EUR. Trzeba dodać, że auto na początku lat dwutysięcznych oferowane było w Niemczech od 38.500 EUR.

W Waszawie jakiś czas temu można było spoktać jedną sztukę. Wnikliwe oko dostrzeże oznaczenie Lutecia. Pod tą nazwą Clio jest do dziś oferowane w Japonii, skąd przypłynął ten egzemplarz, a teraz importer próbuje opchnąć za 219 000 PLN. Deczko bardziej najechana sztuka oferowana jest za 169 000 PLN.

Tak czy inaczej wydaje się to dobra inwestycja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

------------------------------------------------------------------------
#carpedia - czyli moje spoty z jakimś dodatkowym opisem <--- obserwuj/czarnolistuj
Dzięki @PanKracy582 za foty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ciekawostki #carspotting #carboners #renault #clio #renaultsport #hothatch #avignon #francja #v6
superduck - Renault Clio V6 Phase II (2003-2005)
2,9l V6 255KM
0-100 km/h - 5,9s

Jed...

źródło: comment_4RbtyOJLpo3aWTaMjweHqlqvBu8vMmq4.jpg

Pobierz
  • 15
@superduck: Coś mi się wydaje że, widziałem na wykopie pod #wroclaw wypadek kilka miesięcy temu na Kazimierza Wielkiego. Takie Clio wylądowało na torowisku, pamiętam po komentarzach że mógł być to właśnie ten model.