Wpis z mikrobloga

Odnośnie wpisu @anonimowyzpl o zabijaniu stron przez Facebook - na 90% chodzi o to, że mnóstwo stron tematycznych/specjalistycznych/hobbystycznych została "zabita" przez gównogrupy na fejsie gdzie zamiast sensownych dyskusji i wątków ciągnących się od paru lat mamy ciągle te same głupie pytania. Sam to zauważyłem jak wszedłem na stare fora hobbistów - nic się na nich nie dzieje, ostatnie posty sprzed wielu miesięcy a przed fejsem były setki postów dziennie. Alternatywne strony nie powstały, za to jest kilka grup na fejsie o tej tematyce i dość niskim poziomie gdzie ciągle jest wałkowane to samo. Krótko mówiąc - zamiast prowadzić stronę o hodowli rybek zakłada się kolejną grupę/fanpage na fejsie "moja hodowla rybek" i liczy na atencję przy założeniu, że ktokolwiek na tą stronę trafi.

Ten wpis macie za darmo, bez żebroplusów "na zachętę".

#facebook #socialmedia #afera
  • 3
@Pieron: wydaje mi się że jakąś część tego "zabijania stron" odpowiadają szybkie artykuły na FB

Krótko mówiąc - zamiast prowadzić stronę o hodowli rybek zakłada się kolejną grupę/fanpage na fejsie "moja hodowla rybek" i liczy na atencję przy założeniu, że ktokolwiek na tą stronę trafi.


@Pieron: zanim pojawił się fejs to samo było na zasadzie zakładania forum na fora.pl czy temu podobnych.