Wpis z mikrobloga

  • 377
Mam pytanie dla chrzestnych, czy to normalne, że na Wielkanoc wręcza się prezent? Zawsze myślałem, że można dać czekoladowego króliczka i tyle. Ja sam nigdy nie dostawałem prezentu na Wielkanoc, teraz jestem chrzestnym kilku miesięcznego dziecka i chciałem dać zwykłego pluszowego misia, a od rodziny dowiaduje się, że to mało i ma być jeszcze koperta. Nie jest to przesada? Zwłaszcza, że jestem uczniem nadal, więc nie mam kasy zbytnio.
#wielkanoc #dzieci
  • 120
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cohh: Przesada. Ja od swojej chrzestnej nawet na urodziny dostaję maksymalnie 50 zł od zawsze, od chrzestnego życzenia przez telefon (nie mam mu tego za złe, bo ważniejsze jest dla mnie to, jakim jest człowiekiem, niż to ile ma pieniędzy).
Chrzestny to w sumie przede wszystkim powinien wspierać duchowy rozwój dziecka, a nie prezencik... takie jest założenie tej funkcji.
@cohh daje się dzieciom tzw. Zajączka, czyli prezent ale drobny. Wystarczą jakieś słodycze, albo drobiazg. Ja dałem dzieciakom po zającu z kinder niespodzianka i po2 dychy :p
@cohh jestem w tej samej sytuacji co ty. Nic nie kupiłem. Będziesz zarabiał pieniądze to możesz coś rzucić teraz nikt nie powinien od ciebie niczego wymagać