Wpis z mikrobloga

@Old_Postman: Raczej żadne, ale pewnie każą Ci donieść na komisariat w ciągu iluś tam dni. Mnie raz zatrzymali bez dokumentów i po prostu wyszukali w systemie po danych. Jeśli nadal masz Polskie prawo jazdy to im powiedz, bo wtedy mogą Cię nie znaleźć w systemie i pewnie poproszą o inny dokument.
@Old_Postman: No to musiałam trafić na służbistów. Trochę nie wiedziałam, czy tu z policją też można zagadnąć, czy coś żeby puścili może, więc przyjęłam mandat i tyle. Jeszcze by mnie do paki wzięli za namowę do łapówkarstwa, czy coś, lepiej nie ryzykować XD
@Old_Postman: Jeśli będziesz tylko jechał przepisowo to bardzo mała szansa by Cię zatrzymali. Jeżdżę tu prawie 3 lata i jeszcze ani jednej kontroli. Co innego jakby po numerze rejestracyjnym przez monitoring stwierdzili, że brakuje właśnie ubezpieczenia czy road taxu to pewnie by Cię zatrzymał prędzej czy później jakiś patrol. Ale tak to lajt.
@le_diavolo jeżdżę tutaj 5 lat z czego miałem dwa zatrzymania za prędkość w mieście - skończyło się pouczeniem, dodatkowo nie wymieniam prawa jazdy na brytyjskie z oczywistych powodów - nie mogą wystawić mi mandatu, a że nie zgrywam cwaniaka podczas rozmowy z policjantami to dwa razy uszło mi płazem. Najważniejsze tutaj to posiadać ważny MOT bez niego są bardzo duże szanse na to, że policja zainteresuje się Toba na ulicy.
@PapaStajl jak ty wpadłeś na temat z przed półtora roku ( ͡º ͜ʖ͡º) oczywiście że mogą dać mandat na polskie prawko. Nawet taki jeden płaciłem, z fotoradaru. Punktów jedynie chyba nie przypisują ale nie jestem pewien. A prawko potem wymieniłem ze względu na tańsze ubezpieczenie.