Wpis z mikrobloga

Przypominam o istnieniu niezłego polskiego kanału @dpc8 na YouTube o technicznych aspektach Bitcoina i kryptowalut.

https://www.youtube.com/channel/UCT9pHXoWE-Etuc-HzIFPbXg

Póki co tylko dwa filmy + intro, głównie dlatego, że za mało pytań i zagadnień podesłaliście autorowi do omówienia. Najwyraźniej wszyscy już wszystko wiedzą o technicznej stronie Bitcoina ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lepiej jednak korzystajcie z okazji, macie dostęp do wiedzy za darmo i na talerzu i odpowiedzi na pytania o krypto na życzenie. Wystarczy napisać autorowi kanału jakie techniczny temat ma omówić i jest spora szansa, że uwzględni je w kolejnym odcinku, oczywiście jeśli znajdzie dla nas chwilę czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wrzucam przy tej okazji temat do rozpracowania, którego jeszcze tam nie było: portfele krypto, jakie są rodzaje, czym są portfele deterministyczne i czym się różnią od niedeterministycznych, co zmienił w temacie portfeli i adresów segwit, jakie są obecnie spotykane rodzaje adresów i po czym je rozpoznawać, z których na które można wykonywać transakcje, w jakich przypadkach istnieją ograniczenia oraz podstawy, które czasami trudno zrozumieć na początku, a także z którymi zdarzają się problemy także później jak np zależności istniejące między adresem prywatnym i publicznym, jak jest możliwe generowanie wielu adresów z jednego seeda, jakie są ograniczenia niektórych portfeli co do ilości przechowywanych adresów, do kompletu zagadnienia bezpieczeństwa i pseudoanonimowości przy przechowywaniu środków, portfele sprzętowe, papierowe, niesławne brainwallety, zarządzanie własnym cold i hot walletem, bezpieczne wpłacanie i wypłacanie środków z odizolowanych od internetu komputerów, i tym podobne. Pewnie znajdzie się jeszcze kilka zagadnień związanych z adresami i portfelami, które warto głębiej wyjaśnić, powinno wystarczyć materiału na jeden lub więcej nowych odcinków.
Nie wypisałem konkretnych pytań, liczę że dpc8 sam rozwinie większość z nich, jeśli uzna je za interesujące. Ale też stwórzcie swoje pytania na podstawie tej listy, jeśli coś jest dla Was niejasne.

#bitcoin #kryptowaluty
  • 10
  • Odpowiedz
Do zagadnień portfeli i adresów dorzucam jeszcze LBC czyli Large Bitcoin Collider ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Prócz tego osobny temat na zupełnie osobny odcinek to oczywiście Lightning Network.

Przypominam też kolejnego dobrego linka o LN, oby więcej takich tematów i dyskusji na tym tagu a mniej śmiesznych obrazków i past:
https://www.wykop.pl/wpis/28948069/bitcoin-odnosnie-lightningnetwork-udalo-sie-wejsc-/
https://www.wykop.pl/wpis/28942621/bitcoin-jak-ktos-sie-zastanawial-dlaczego-theroman/#comment-102821161
  • Odpowiedz
@miluvzkittenz: to jest on?! A to wszystko jasne. Ja znam go z tego od dawna. Wielki szacun dla niego. Tacy ludzie liczą się dla mnie. Kiedyś miałem zamiar zapytać czy ktoś go zna bo mówìł, że udzielał się na forach.
  • Odpowiedz
@fervi: zaproś go do siebie i porozmawiajcie trochę, dobrze byłoby usłyszeć o idei akapu. Przerażają mnie poglądy ludzi masowo ściągających do bitcoina, boję się, że oni zrobią nam fiata z bitcoina i zmuszą nas do płacenia haraczu tylko dlatego, że sami płacą.
  • Odpowiedz
Uprzedzam, niewiele wiem o altach, więc nie pytajcie na PRV co myślę o IOTA itd.. "Jestem bardzo sceptyczny" podsumowuje moje poglądy na temat 99.9% altów i ICO.
  • Odpowiedz