Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Ciekawostka - wg. najnowszych badań IQOS jest jednak szkodliwy - naukowcy potwierdzili, że dochodzi do pirolizy (jak w zwykłych papierosach), że użytkownicy "palą" więcej niż w przypadku zwykłego papierosa. żeby się "napalić" zanim urządzenie się wyłączy i że temperatura jest na tyle duża. że topią się niektóre plastikowe elementy urządzenia. Jakoś wcale mnie to nie dziwi...
#iqos #epapierosy
  • 8
  • Odpowiedz
@Waspin
Coś tu się nie zgadza... iqos ogranicza nie tylko czasowo palenie, ale też ilość buchow. Pisanie więc, że ktoś się zaciąga więcej, żeby się wyrobić w 6min trochę nie ma sensu. A to artykuł sugeruje :x
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W sumoe rzeczywiście, zostałem z streszczeniu. Inna sprawa, że piroliza jest o wiele większym problemem P-M, bo wychodzi, że cała ich technologia nie wyeliminowała podstawowego problemu z paleniem - wytwarzania kancerogennych związków aromatycznych i brakiem kontroli nad procesem spalania.
  • Odpowiedz
@Waspin: Jest to dość ciekawa sprawa. Czy PMI to #!$%@?, czy faktycznie postara się iść w innym kierunku.

Warto pamiętać, że inne firmy też mają swoje odpowiedniki IQOSów, tylko znacnzie mniej popularne.
  • Odpowiedz
dziwne badanie bo przecież na dzień dobry odpadają najgorsze syfy czyli substancje smoliste bo nie ma spalania, jak lookniesz na filtr od papierosa to jest ciemno brązowy po paleniu, tyle syfu a w iqosie nadal biały, pewnie nie jest w stu procentach nieszkodliwy ale wielokrotnie mniej z pewnością
  • Odpowiedz
@Waspin: @diarrhoea: iqos jest zaprogramowany na X buchów lub Y czasu działania, więc jeśli ktoś ciągnie więcej buchów, to po prostu szybciej wypali fajka. Ciągnąc częściej buchy powinieneś i tak wypalić tyle, ile max w 6 min. A co do plastiku to prawda, po wypaleniu rozebrałem nie raz heetsa na części pierwsze i ten plastikowy filtr w środku jest trochę skurczony i to jest moja główna wątpliwość co do "zdrowotności"
  • Odpowiedz