Wpis z mikrobloga

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio (2016 - ...)
2,9l V6 twinturbo 510KM
0-100 km/h - 3,9s

Quadrifoglio - Czyli zielona czterolistna koniczyna, kojarzona, która po raz pierwszy pojawiła się na masce Alfy Romeo 95 lat temu podczas wyścigu Targa Florio. Przez lata koniczyna trafiała na różne modele Alfy, mniej lub bardziej seryjne, ale tym razem pasuje jak ulał.
Giulia Q to pogromca BMW M3 na torze Nürburgring. ( 7:39.00 vs 7:52.00) dopiero horrendalnie drogie M4 GTS pobiło ten czas o ponad sekundę.

Co więcej Giulia Q jest tańsza od M3. Bazowa wersja w tej chwili kosztuje 359 000 PLN. Za M3 trzeba zapłacić minimum 10 k więcej, a przypomnijmy, że dostajemy za to 60KM mniej. Czyli więcej za mniej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żeby nie było tak pięknie to dobre podsumowanie kontaktów z serwisem alfy przez warsawdrive, choć z tego co wiem dystrybutor zachował się fair i auto miało być wymieniona na nowe.
------------------------------------------------------------------------
#carpedia - czyli moje spoty z jakimś dodatkowym opisem <--- obserwuj/czarnolistuj
#ciekawostki
#carboners #carspotting #alfaromeo #giulia #warszawa #forzaitalia #v6
superduck - Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio (2016 - ...)
2,9l V6 twinturbo 510KM
0-1...

źródło: comment_X9S5Z34TJLYc6Lk8naBtHyU1H92YyGt9.jpg

Pobierz
  • 28
@superduck: to ja rzucę jeszcze jedną ciekawostką. To już trzecie auto w Twoim tagu w przeciągu tygodnia, które wyposażone jest w taką samą skrzynię automatyczną. 8-biegowego ZFa drugiej generacji. Pierwsze było BMW serii 1 (z tym, że to skrzynia przenosząca nieco mniejszy moment, bo tylko 500 Nm), natomiast Aston Martin DB11 jest wyposażony dokładnie w ten sam model 8HP75 przenoszący 750 Nm) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piotreek88: ta skrzynia ogólnie ma bardzo dobrą opinię, również jej poprzednia generacja, którą sam posiadam i sobie chwalę.

Ciekawy jednak jestem co oni tam mogli poprawić jak to już była skrzynia idealna ( ͡° ͜ʖ ͡°)