Wpis z mikrobloga

#firma #produkcja #technologia #biznes #pieniadze
Pewnie wyda się to głupie ale od młodych lat mam takie straszne parcie żeby kiedyś założyć firmę i..... coś produkować. COŚ jakąś maszynę , coś z elektroniki.Na start nie ma znaczenia ale strasznie mnie kręci automatyka i posiadanie własnej firmy. Nawet nie chodzi o kasę (świetnie jak jest ale czy potrzebuje być jednym z milionerów no nic z tych rzeczy). Wiem,że prędzej czy później mi się uda ale zastanawiam się jak to jest normalnie. Startujesz od 0 a do założenia firmy która będzie produkowała powiedzmy wiertarki potrzebujesz kapitału liczonego w x-xx mln zł. Jak to jest normalnie, ludzie brali kredyt i tak zaczynali? Ja jeszcze trochę i będę kończył studia i pobożnie zakładając że będę dobrym inżynierem to w moim zawodzie patrząc na dzisiejsze realia można zarobić 7k na rękę(AiR). Hmmm trochę słabo jeśli chodzi o zdolność kredytową , za dużo żeby mówić że to mało na życie. Zastanawiałem się czy nie zająć się inwestowaniem w nieruchomości bo w kręgach takich inwestycji obraca się moja rodzina.... tutaj też pojawia się problem. Zaczynając w tej branży mogę nigdy nie wrócić do tych marzeń a to cholernie ważne.


  • 14
@Tutanchanon: Zaczynam właśnie 6ty semestr na TU Munich na tym kierunku i bardzo mnie to interesuje.Od kwietnia będę miał też praktyki a on Lipca zaczynam pracę w tej branży (jeszcze jako student gdyż oczywiście zostaje mi jeszcze Magisterka dzienna)
@Tutanchanon: w domu obecnie nie,gdyż studia są na tyle zajmujące i czasochłonne,że nawet nie ma bardzo opcji.Mam sporo zajęć praktycznym na uczelni z programowania robotów (KUKA) i ogólne programowanie (C,C++), Arduino (testuje różne kontrolery i konfiguracje na quadrocopterze). Dlaczego pytasz ? :D
@pszymczyk2: nisza, mówi to coś Panu? Znajdujesz niszę, np. jakiś hobbystów, pasjonatów i dla nich robisz dobrej jakości produkt. Klient wymagający, wie czego chce, jest skłonny płacić więcej, a Ty jako inżynier będziesz miał wyzwania, żeby spełniać wysokie oczekiwania. Pierwszy z brzegu przykład: swiatelka.pl. Gość na forum robi żarówki LED. Domowe żarówki, czaisz? Rynek zalany po uszy żarówkami, a on robi wysokiej jakości żarówki i ma na to klientów. Ktoś,
Ja chcę coś robić na dużą skalę


@pszymczyk2: nie zrobisz tego po swoich studiach. Inżynier jest tylko pionkiem, narzędziem biznesmena. Albo zaczniesz drugi kierunek i będziesz biznesmenem z jako taką wiedzą inżyniera, a robotę stricte inż będzie robił dla Ciebie kto inny, albo będziesz pionkiem w innej firmie.
@pszymczyk2: Z tą niszą to też nie jest tak kolorowo - skoro jest nisza, to zazwyczaj jest tak że nikt nie chce się podjąć prowadzenia tam biznesu bo jest po prostu nieopłacalny. Produkcja na forach to najlepszy tego przykład, zazwyczaj podejmują się go ludzie dla jakichś dodatkowych hajsów, po robocie. Takie rzeczy nie są skalowalne i trzeba się #!$%@?ć żeby zarobić te dodatkowe 1000zł miesięcznie. Szkoda na to życia.

Niszą był