Wpis z mikrobloga

@mati9815: Czekaj, bo nie kumam ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak po prostu, bez żadnej umowy, bez DG, wykonujesz usługi i wystawiasz rachunki?
Przecież to nielegalne i w przypadku kontroli US masz przesrane :)
@mati9815: Ale opłacanie podatku to jedno, a konieczność posiadania działalności gospodarczej to drugie. Wykonujesz usługi stale, ciągle i zorganizowanie - odsyłam do definicji działalności gospodarczej. W Polsce obecnie (niedługo się to zmieni, ale prawo nie działa wstecz, a US może kontrolować do 5 lat wstecz) nie możesz sobie tak po prostu dorabiać, nie istnieje coś takiego. Albo zarabiasz na podstawie umowy, albo masz działalność gospodarczą albo podpinasz się pod inkubator przedsiębiorczości.
@mati9815: Szczerze - teraz to się sama pogubiłam. Ogólnie przy wykonywaniu usług czy sprzedaży musisz mieć DG. Np na portalu DaWanda, gdzie sprzedaje się swoje rękodzieło też możesz założyć konto jako osoba fizyczna, ale zgodnie z obecnym prawem - jako osoba fizyczna nie możesz sprzedawać (chyba że zawierasz umowę). Trochę to wprowadza w błąd, ale jest taka opcja.
Nie znam się na Twojej branży, być może są jakieś wyjątki i to
@mati9815: Wtedy dochód masz legalny (czy tam skatalogowany) więc jak najbardziej tak. Chociaż nie wiem jak banki patrzą na nowopowstałą działalność, to już jest temat dla kogoś innego.