Wpis z mikrobloga

@lakukaracza_ usunąłem, bo sobie przypomniałem, z kim wdaję się w dyskusję. Jeśli antypolonizm, tak jak antysemityzm, utożsamimy ze wszystkim co najgorsze, w tym nazizmem, to nadal od twojej wypowiedzi do antypolonizmu będzie całkiem daleko :) zresztą, Izrael powstał na terenach, na których ani Izraela (ani Żydów w sensownej ilości) nie było od tysięcy lat. Więc bycie przeciwko państwu Izrael w tej, a nie innej lokalizacji, jest wręcz normalnym odruchem - konsekwencje tej
@Pomeranian:
Syjonizm (od nazwy wzgórza Syjon w Jerozolimie, na którym stała Świątynia Jerozolimska) – ruch polityczny i społeczny, dążący do odtworzenia żydowskiej siedziby narodowej na terenach starożytnego Izraela

Masz inną definicje syjonizmu?
zresztą, Izrael powstał na terenach, na których ani Izraela (ani Żydów w sensownej ilości) nie było od tysięcy lat


@Pantokrator: Powiem więcej. Nie ma żadnych dowodów naukowych na istnienie króla Salomona, na istnienie króla Dawida jest jedno zdanie w kamieniu. Za to jest udowodnione, że w czasach Salomona żydzi nie mieszkali w Jerozolimie, która to wtedy była małą wiochą.
@Pantokrator: Gdybyś częściej ze mną dyskutował, to byś wiedział, że nie ma w moich wpisach miejsca na wyzywanie i wycieczki prywatne typu "chłopczyku". Pokaż mi gdzie ja was w tak protekcjonalny i obraźliwy sposób traktuje? Nie umiesz utrzymać nerwów na wodzy to nie pisz ze mną.
@lakukaracza_ ale na pisanie kretyńskich kontr o królu Salomonie, które nijak nie pomagają w starciu z argumentem, że tam ani Izraela ani Żydów praktycznie nie było przez grubo ponad 1000 lat (fakt, nie "tysiace", ale to dla tego argumentu nic nie zmienia), to już twoje standardy pozwalają?