Wpis z mikrobloga

Do tej pory nie miałem ajfona, więc się nie wypowiadałem tak na prawdę czy to fajne, czy też nie. Natomiast teraz po 3 dniach stwierdzam, że o ile całe środowisko Apple działa, jest spójne i sensowne, tak interfejs iOS to jest jakiś prymitywny żart.
Możliwości personalizacji, efektywność i przejrzystość interfejsu są praktycznie żadne. Android klepie iOSa pod tym względem niemiłosiernie, iOS wygrywa pod względem łatwości użytkowania, ale tak na prawdę - pomijając inne rzeczy, w których Microsoft dał dupy - to po przesiadce z Windows Phone oba te systemy (powtarzam, pod względem obsługi, personalizacji i „skuteczności” interfejsu) są zwyczajnie słabe i niewygodne.

Jak można było to #!$%@? i ubić całą linię telefonów?

#niepopularnaopinia #telefony #android #ios #bojowkawindowsphone
  • 15
@bidzej: Używałem androida od 2010 roku do grudnia zeszłego roku. Po przesiadce na iphona twierdzę, że zrobiłem to o kilka lat za późno. Personalizacji ikonek i innych pierdół mnie nie brakuje, wszystko działa i to jest dla mnie najważniejsze. Nie jestem uwiązany do gniazdka lub powerbanku, nie muszę pamiętać o aplikacjach działających w tle. Nie widzę komunikatów, że aplikacja została zatrzymana itp. Kupiłem iphona z zamiarem, że gdyby mi się nie
@bidzej: Jeden woli skrzynię biegów mechaniczną - bo woli mieć cały czas kontrolę nad pojazdem, a inny woli automatyczną - bo wygodniej i mniej trzeba kombinować. Podobnie z ajfonem. Są ludzie, którzy cenią go za to, że nie trzeba ustawiać, regulować, personalizować. Ma odbierać telefony, robić zdjęcia i ładnie wyglądać.
@TSoprano: dokladnie to samo mozna bylo powiedziec o Windowsie - mial duzo mniejsze wymagania sprzetowe niz Android, a po pierwszych problemach, Win10 chodzil jak zloto. A do tego na pulpicie mozna bylo miec wszystko, albo troche, albo nic, w dowolnym ukladzie i stylu.
...a potem ukrecili mu leb. :/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@bidzej: ciężko się nie zgodzić że na windowsach można było mieć przepiękny ekran główny. I bardzo funkcjonalny. Zawsze cisnąłem niemiłosiernie z tych ikonek na ios i andku. A teraz sam się z tym szajsem męczę.